Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a leggyengébb hardverem...

Melyik a leggyengébb hardverem amit le kellene cserélni vagy venni hozzá? -gigabyte alaplap lga775 ddr2+3 -2gb ddr3 1333 mhz -intel Wolfdale core 2 duo e8400 3ghz -8800 gt 512 mb a wincsesztert és a dvd írót nem szándékozom lecserélni.

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak én nem tudom kibogozni, de hogy is vannak ezek a ramok? S775-ös alaplapod van és benne DDR2-es és DDR3as ramok is?(kétlem hogy ez lehetséges lenne)
2010. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is megakadt a szemem azon, amin az elsőnek.

Egyébként én nem nyúlék hozzá. Kiegyensúlyozott gép. Menjen, ha bír, aztán ha cserélsz cserélj mindent. Az LGA775 miatt kifutó szériára épül. Például ezért sem költenék már rá.

2010. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig van ilyen. Néhány gyártó készített "hibrid" lapokat amikben van ddr2-es és ddr3-as foglalat is. A kérdezőnek is ilyenje lehet és ő ddr3-assal használja (ha jól értem).

Nekem is hasonló gépem van (giga lap, 4gb ddr, e8400), csak a 8800GTS-t lecseréltem egy 5850-re. Játékok terén lényegesen gyorsabb lett. Szóval ha cserélni akarsz valamit, akkor a vga-t.

2010. júl. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az az igazság hogy én már az egész alaplapot lecserélném mert a LGA775 már egy kicsit elavult meg kevés mit tudom én hogy érted de szerintem a DDR2 vagy 3 ramok is kevesek én nálam a minimum a DDR4 abból elég 2Gb is. Meg az a core 2 duo 3ghz 'Hát nem tudom jó de én inkább egy Core 2 Quad -ra váltanék ezzel együtt értetődő hogy az alaplap -ot is le kell cserélni. De ez még most egy nagyon jó kis konfiguráció de már nem kell 1-1,2 -év és már le is cserélheted.
2010. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

DDR4? Olyant meg hol lehet kapni? Én még sehol sem találkoztam vele...


"DDR4 SDRAM will be the successor to DDR3 SDRAM. It was revealed at the Intel Developer Forum in San Francisco, 2008, that it is currently in the design phase and has an expected released date of 2012.[1]


The new chips are expected to run at 1.2 V or less,[2][3] versus the 1.5 V of DDR3 chips and have in excess of 2 billion data transfers per second. They are expected to be introduced at clock speeds of 1600 MHz, estimated to rise to a potential 3200 MHz (3.2 GHz) [4] and lowered voltage of 1.0 V [5] by 2013.


In February 2009, Samsung validated 40 nm DRAM chips, considered a "significant step" towards DDR4 development.[6] As of 2009, current DRAM chips are only migrating to a 50 nm process"


Egy komplett új gépet venni pedig elég költséges dolog...

Kevésnek pedig nem kevés a jelenlegi. Mint ahogy mondtam nekem is hasonló van, és az új játékok is (Mass Effect 2, Singularity, stb) fullon mennek 1680x1050-en..

2010. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az alaplapomba a ddr 2 és 3 is bele megy az hülyeség hogy az a lap amibe core2 duo van abba nem megy bele a quad az alaplapom dobozán rajta van hogy az összes lga 775 bele megy de kifejezetten a core 2 es széria amiben benne van a duo és a quad na meg az extreme is :D szerintem a vidkarim gyenge mivel 512 es + még kéne 2gb ram volt benne ddr2 800mhz 4gb csak elromlottak... köszi a valaszokat de eddig nem kaptam lényegretörőt
2010. júl. 25. 20:38
 7/7 A kérdező kommentje:
jah és ddr3 am van 2 gb
2010. júl. 25. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!