Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legolcsóbb jó minőség...

Melyik a legolcsóbb jó minőségű full HD kamera amit webkameraként is lehet használni?

Figyelt kérdés
A régi webkamerám tök gagyi és erre akkor jöttem rá amikor a 4 éves telefonom használtam droidcam-el webkameraként. Ekkor jött az ötlet, hogy talán nem kéne 25-30 ezret elköltsek egy jó webkamerára, mert tuti van olcsóbb megoldás is ha mondjuk egy fényképezőgépet vagy mobilt használnék erre a célra de ott meg akkora a választék, hogy nem tudom mit kéne venni használtan ami jó is meg olcsó is.

2020. márc. 20. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem van egy anno 100.000 Ft-os (ez volt 6 évvel ezelőtt kb.) Canon EOS 1200D-m, ez volt a legkisebb tükörreflexes kamera akkor, csak 1080p@30fps-re képes, de szerinte ma már használtan meg lehet venni olcsón, ami mondjuk 35-50 ezer Ft jelent. Amúgy én személy szerint még mindig a Logitech C920-as 1080p@30fps wemcamerámat használom, zöld hátteres videók készítéséhez, a Canonnak egy előnye van, hogy a fix fokúsz beállítása sokkal jobb. Igazából 25-30 ezer alatt én nem tudok mondani semmit, mindenképpen egy jó kameráért ki kell adni pár 10-est, hacsak nem zárkózol el a használt vásárlástól. A fényképezőgépeknél még az is előny, hogy konkrétan tudsz vele fényképezni, sokkal jobban, mint egy telefonnal, vagy webcamerával.
2020. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 C920-as 2012 óta van piacon és most is simán 30 ezer + az ára még használtan is, ehhez képest mondjuk egy Galaxy S4 meg ennek a fele és nem hinném, hogy rosszabb lenne képminőségben.

Fényképezőgépek terén nem vagyok képben de mivel olcsójános vagyok ezért olyan 10-15 ezerig játszanak a kamerák, mert ha már ennél drágább akkor nekem nem éri meg a mókolást. De ha tudsz ajánlani kamerákat amik használtan kb. ennyibe kerülnek akkor szívesen venném, hogy ott is nézelődjek kicsit. (azok usb kábellel csatlakoznak a számítógéphez vagy wifi-vel?)

Időközben láttam laptopok bontott webkameráit ilyen 2-3 ezer forintért vesztegetik de ott eddig 720p-nél jobbat nem találtam. (eleve nem tudom, hol találnék listát a full hd-s webkamerákkal rendelkező laptopokról)

2020. márc. 21. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!