Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy régi gépem xp-vel. A...

Henrik 001 kérdése:

Van egy régi gépem xp-vel. A d meghajtón konzisztencia vizsgálatot csinál, és újraindul, utána kezdi elölről. Mit tudok csinálni? Ha hagyom végigmenni, ha nem ugyanaz.

Figyelt kérdés
Csökkentett módba tudtam csak elindítani, de akkor is felvillant kék képernyő egy pillanatra, és újraindult.
2020. márc. 23. 18:30
 1/5 CspCsj ***** válasza:

A kék képernyő súlyos rendszerhibát jelent.

Mivel az XP rendszer nem tud teljesen betöltődni, így először a hiba kódját próbálnám megtudni, ami alapján neki lehet majd állni a keresgélésnek. (e nélkül csak találgatni lehet)

Ehhez a Windows logó megjelenése előtt-közben nyomogasd az F8 billentyűt, amíg a speciális indítási menü meg nem jelenik. (valószínűleg jártál itt, a Csökkentett módot is ott lehet kiválasztani)

[link]

Itt a fel-le billentyűkkel válaszd az "Rendszerhiba utáni automatikus újraindítás letiltása" elemet, majd Enter/Return billentyűvel aktiváld.

Kék villanás helyett most egy részletesebb hibaleírást látsz.

[link]

A tetején lévő csupa nagybetűs hibaüzenetet érdemes felírni (ha van), illetve alul a STOP számkódot. (akár a zárójelben lévőket is)

Ezek alapján neki lehet állni a keresgélésnek. (illetve ide is beírni)


Amiket ettől függetlenül is elvégezhetsz:

- lemezellenőrzés (chkdsk) - ehhez telepítőlemezről kell indítani a gépet, mivel ugye a rendszer nem akar betöltődni (telepítőlemezed?)

- memóriateszt - szintén valamilyen telepítőlemezről indítva (akár Linux telepítő is lehet, hasznos más problémák megoldásához is)

- portalanítás (főleg alaplapot és memóriákat, illetve a ventilátorok környékét)

- esetleg kipukkant/felpúposodott kondenzátorokat keresni az alaplapon/videokártyán - ha vannak, akkor ajánlott cserélni - de ez már valószínűleg túl bonyolult

2020. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt csinálta korábban egy másik merevlemezzel is. De mivel nem ezen volt a rendszer kidobtam belőle, utána ment. Most meg ezzel csinálja amin a rendszer is van, de nem azt a particiót írja konzisztencia ellenőrzésre amin a rendszer van. A másik bajom, hogy a ide- dvd olvasó nem olvassa az xp lemezét, és satás dvd lemezmeghajtóról meg nem hajlandó bootolni.
2020. márc. 23. 19:51
 3/5 A kérdező kommentje:
Na valamiért elindult csökkentett módban. lefuttattam a chkdsk-t, bár a végét nem láttam mert hamar eltünt :-) de biztos jó. Rendszereszközöknél nem ír problémát. Utána újraindítottam normálba, megint ellenőrzött de nem indult újra. Bejött a win. Aztán néztem f8-al letiltottam az automatikus ellenőrzést, de csak megcsinálta ennek ellenére, de működik... még
2020. márc. 23. 20:56
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Ezeket próbáltad?

fsutil dirty query d:

chkdsk /x d:


[link]

2020. márc. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyenlőre most nem foglalkozok vele mert működik, valami regisztrációs adatbázis hibát is bedob, hogy sikerült visszaállítania. De most örülök, hogy tudom használni.
2020. márc. 24. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!