Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A windows xp mennyi memoriát...

A windows xp mennyi memoriát kezelni maximum?

Figyelt kérdés
2020. márc. 24. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

A 32bites 4GB-ot, a 64bites 128GB-ot.

Google kereséssel gyorsabban megvolt mint amennyi idő alatt ezt a kérdést kiírtad, vagy épp én választ adtam neked rá

2020. márc. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:
48%

A 64-bites XP, Windows Sever 2003 alapokon nyugszik. Vagyis tulajdonképen annak egy butított változata. Nem tekinthető igazi XP -nek, amit szoftver 32-bitesen fut hibátlanul, nem biztos hogy ezen is fog.


A sima 32-bites meg 4 GB -ot ugyan kezel, de ebbe minden beletartozik aminek memóriája van. Tehát ha raksz bele egy 1 GB dedikált RAM -al rendelkező videokártyát, hiába van a gépbe amúgy 4 GB rendszer RAM fizikailag, nem fog látni belőle csak KB 2,9 GB -ot.

2020. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2x2gb ddr2=4gb akkor 3.34gb v mennyit ir ki a rendszernél..
2020. márc. 24. 09:55
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

A 32 bites XP "papíron" 4 GB-ot, de a Windowsnál van az a bizonyos 3 GB-os korlát, azaz általában csak 3, vagy 3,5 GB-ot tud kezelni ténylegesen, de én már találkoztam olyannal is, amelyiknél 2 GB volt a maximum.

A Starter Edition pedig fél GB-ot kezel.

A 64 bites - mellesleg elég ritka - változat elvileg 128 GB-ig képes kezelni.

2020. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
3GB
2020. márc. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Így van, annyit ír ki. Ennek az az oka, hogy a 4gb memóriába beletartozik a Vram is. Szóval dedikált kártya esetén ha annak van egy 512-es memóriája, az ugyaúgy hozzámenne a 4gb ram-hoz és így már ki is futnál a keretből, ezért nem kezeli le a 4gb ramot.

A másik lehetséges ok, hogy integrált a kártya, így annak nincs saját grafikus memóriája, a neki szükséges memóriát a ram-ból csípi le, így az kevesebb lesz

2020. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

#4 vagyok.

Most nem azért... de aki szerint "a válasz nem helyes", az kérem, indokolja meg, hogy melyik részével nem ért egyet!

Azt hiszem, elég sok számítógéppel volt már dolgom, hogy a fenti állításokat magabiztosan kijelentsem. Talán gondolkodni is kéne, meg utánajárni az információknak, mielőtt arra kezdtek masztizni, hogy nyomkodjátok a piros kezecskét. Értem én, hogy nektek erre áll fel, de próbáljatok meg egy kis agyat növeszteni...

2020. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

#6 "dedikált kártya esetén ha annak van egy 512-es memóriája, az ugyaúgy hozzámenne a 4gb ram-hoz és így már ki is futnál a keretből"

Pfúbzmg...

Te is csak hallottál valamit, és idejöttél okoskodni, igaz?

Volt egy XP-s gépem. 4 GB RAMmal, és 1 GB-os dedikált VGA-val. Mennyi RAMot látott? Na, mennyit? 3,6 GB-ot. Valahogy ez a te számításoddal nem igazán jön össze.

Egyébként azért nem, mert a VGA memóriájának semmi köze az operatív tárhoz (RAM). Olyannyira nem, hogy közvetlenül előbbit el sem tudod érni, csak a grafikus kártyán (illetve hát a GPU-n) keresztül. Nem, hogy még címfolytonosan helyezekdnének el...

Minek ír az, akinek halvány f**gja sincs?

2020. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 P.O.C. ***** válasza:
#7: De nem tudnak! :D Ez a bevett szokás itt a gyik -en, lepontoznak mert megtehetik. De eközben annyi eszük van, mint egy marék szárított molylepkének. Persze precízen értelmesen nem tudják megfogalmazni, hogy szerintük mi helyes válasz, mert ahhoz ész is kéne, plusz úgyis baromságokat írnának. Ezekből a ráérő elunt kis gyökerekből meg most még több van, az iskolák bezárása miatt.
2020. márc. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam hogy 3. v mennyit lát az xp a memoriából.
2020. márc. 24. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!