Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2500K OC gond valami tipp?

2500K OC gond valami tipp?

Figyelt kérdés

Nos.. használtan vettem egy viszonylag egész jó specifikációval bíró gépet relatíve olcsón, amiben egy i5-2500K, GTX 970, illetve egy Asus P8Z77-V LE Plus alaplap, ami ha jól tudom annak idején elég jónak számított, felsőbb kategóriás Z lap.


Akárhogy adom neki a feszültséget, játék alatt összefossa magát, stressz teszt (Intel burn, AIDA) alatt meg semmi baja, 20-30p teszt után is megy, max egy kicsit melegebb, de abszolút nem vészes. Játék alatt meg garantáltan nem melegszik túl.


Érdekes, hogy legtöbbször csak egy statikus képet mutat ilyenkor: jellemzően sötét/világos szürke vagy fekete, vagy barna, de volt már kékes színű is.


Gyanakszok még a tápra, mert épp nem a legminőségibb, de nem is annyira rossz, csak épp 350W-os (System Power 7), de az egyből lekéne hogy csapja a gépet, nem?


A tag akitől vettem stabil 4.2GHz-n használta auto feszültségen, és letolt 2 környi játékot, hogy megmutassa mennyire izzik vagy sem a vas, és minden rendben volt. Először direkt nem nyulkáltam bele a BIOS-ba, max az órajel + feszültség, de azóta már "mindent" próbáltam. Erre szakosodott fórumokon is olvasgattam tanácsokat, de sikerrel épp nem jártam.



2020. márc. 25. 14:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve mindenhol írják, hogy a 4.4-4.5GHz-n lazán mennie kellene ennek a procinak, a lap is bőven bírja.
2020. márc. 25. 14:30
 2/4 anonim ***** válasza:
A táp kevés lehet a konfighoz.
2020. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

azzal a tappal mutatta neked be?


lehet nalad nem olyan "stabil" az elektromos halozat


"statikus kep..."


Vga t is pisszkalod? o is megtette?

mert ez inkabb arra utal


vagy arra hogy megis ellalitottal valamit ami bezavara vga nak is

nullarol kellene kezdened es nem hagyni hogy "auton" mast is ellallitson mikor allitgatod


megnezted szallitaskor nem e lazult ki valami?

2020. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amint kiderült, a 3 RAM modulból az egyik hibás, csak pont a 4GB-os.. De legalább nem egy nagy tétel, és sikerült kiderítenem.

Most már 4.5GHz-n fut simán teljes terhelés alatt 72°C körül, játék közben olyan 65°C.

2020. ápr. 4. 04:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!