Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Bios-ban nem látom az...

A Bios-ban nem látom az indítási sorrend preferenciát, pedig telepítő lemezről szeretnék bootolni. Hogyan lehet ezt megoldani? A BIOS-t hogyan lehet módosítani? Formázni kell ehhez a system hdd-t, vagy azzal a bios nincs is összefüggésben?

Figyelt kérdés

Vettem egy használt gépet amit 1 év után most elővettünk a gyerek távoktatása miatt. Kiderült, hogy nincs rajta admin jogunk az eladó meg nem emlékszik az admin jelszavára.

Próbáltam újratelepíteni a Windows7-et lemezről, de mindenhez admin jogot kér és a Bios-ban pedig nem jelenik meg az indítási sorrendnél a DVD meghajtó (lehet ez is korlátozott). Most megpróbálom a HDD-t leformázni és úgy feltelepíteni. Nem tudom fog-e így működni. Érdekelne némi tanács. Mérsékelten vagyok csak desktopokban otthon.



2020. márc. 26. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
más boot lehetőség nincs? :)
2020. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

A BIOS egy kis pár megás memóriachip az alaplapon. Nincs köze a rendszer meghajtóhoz.


Nem tudom milyen régi a lapos, de az enyémeken ( Dell ill. Lenovo) a telepítő pendrive csak akkor látszik opcióként, ha úgy lépek be a BIOS-ba, hogy be van dugva a műszer.

2020. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hypno ***** válasza:

Kiegészíítés:


Ha a BIOS-t kell alapba állítani és nem hagyja magát, akkor az alaplapon lévő elemet kell kivenni kis időre és elfelejti a baállításait.

2020. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hypno ***** válasza:
Az első válaszomnál kicsit birka voltam, és nem figyeltem, hogy ez egy asztali gép...e a módszer működő
2020. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!