Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mentek fel a játékkonzol...

Miért mentek fel a játékkonzolok árai ilyen jelentősen mostanában?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokat gyengült a forint a járvány helyzet miatt, de szerintem az magában nem indokolná ilyen drágulást. Egy PS4 Pro 120-130 ezer jelenleg, egy Xbox One X is 130 körül van jelenleg. A Nintendo Switch is sokat drágult, most 115.- ezer körül kapni. Január környékén még 95 ezer körül árulták. A PS4 slim is sokat drágult 90-110 körül kapható most.


Vagy az is lehet, mivel többet vannak otthon a járvány miatt így megugrott a kereslet a konzolok iránt és ezt a kereskedők kihasználják így?



2020. márc. 29. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt csökkent a kínálat, mivel mindent Kínában gyártanak, és az ottani gyárak többsége hónapokig zárva volt. Másrészt a kereslet viszont valóban megugrott az otthonmaradós kampány miatt.
2020. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok minden drágult, processzoroktól kezdve SSD-ken át memóriákig, és a konzol sem kivétel. Sajnos ez mind nagyrészt a járványhelyzet gazdasági hozadéka.

Szerencsére én még tavaly megvettem a ps4-et black friday környékén, csak 60 rugó volt a slim.

2020. márc. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"de szerintem az magában nem indokolná ilyen drágulást"

Akkor fuss neki újra a mateknak!

Tavaly a legmagasabb árfolyam 330 Ft körül volt. Most 350 fölött. Ez egy jó 10%-os drágulás. A 95000 és 115000 között pedig durván 20% van. Számítsuk bele, hogy nem biztos, hogy tavaly a legmagasabb árfolyam mellett szerezték be a gépet (volt 315 alatt is az árfolyam...), illetve azt is, hogy a karácsony környéke egy kiemelt időszak a kereskedelemben, amikor mindenki minél nagyobb forgalmat szeretne generálni, és ez bizony árengedményekkel is jár. Nyilván nem december 27-én fognak mindent visszaárazni, de általános jelenség, hogy január eleje-közepe felé minden "visszadrágul".

Nem gondolom, hogy most annyira megugrott volna a kereslet a konzolok iránt, a konzolok felhasználótábora viszonylag állandó, és aki kacérkodott a gondolattal, hogy vegyen egyet, az valószínűleg karácsony környékén már megtette. Aki eleve nem nagy konzolgamer, az valószínűtlen, hogy a karanténidőkre pont konzolt vegyen. Nyilván lesz, aki emiatt fog venni, de nem kell hatalmas méretekre gondolni. (A PC-, azon belül is a notebook-piac ugrott meg nagyon... de elsősorban az otthoni munkavégzés miatt.)

Viszont közvetetten lehet köze a vírushoz. Nem csak a forint gyengülése okoz problémát, hanem a bizonytalanság, és a csökkentett vásárlóidő is. Most nem tud bemenni munka után az ember a konzolszaküzletbe körülnézni és vásárolni. 3-kor zárnak, aki pedig még dolgozik, az valószínűleg 3 után indul haza. Természetesen interneten is lehet vásárolni, de ezzel együtt is kevesebb lesz a forgalom, mint amennyit vártak. Ezt pedig valahogyan kompenzálni akarják.

2020. márc. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként mondok durvábbat: tavaly nyáron vettem egy tabletet, 49 ezerért. Tegnap megnéztem, hogy milyen árban van ugyanaz a modell most. 80 ezer... Az azért több mint 50%-os áremelkedés.
2020. márc. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mert elszállt a Dollár és Euró árfolyama.
2020. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem az árfolyamváltozás mellett az is vastagon benne van ebben, hogy nyilván keresettebbek lesznek ezek a fajta termékek, amikor a világ nagyobb részében covid-intézkedések, kijárási tilalom van, és sok ember hirtelen elkezd unatkozni otthon.
2021. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!