Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes ma 32 GB rammal...

Érdemes ma 32 GB rammal építeni a gépet?

Figyelt kérdés
2020. márc. 31. 15:30
1 2
 1/13 ThodEE GoD ***** válasza:
Van olyan tartalom amihez igen, pl videó vágás ritkán még a képszerkesztés is meg tudja enni a 16Gb ot így ritkán de indokolt lehet a 32, viszont ha gyors 16Gb vs lasabb de 32Gb ról van szó akkor szerintem nagyrészt nem indokolt hogy a 32tőt válasszuk.
2020. márc. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mire hasznalnad? Amugy latalanba azt mondom nem, mert a legkonyebb a ramot boviteni ha nem lenne eleg.
2020. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
76%

Ha szimplán játszós gép lesz akkor elég a 16GB, inkább vegyél minőségibb ramot, főleg ha Ryzen lesz.

Késleltetés is fontos! Pl HyperX Fury 3200Mhz vs HyperX Predator 3200Mhz kis túlzással ég és föld Ryzen alatt az utóbbi javára a késleltetés miatt. (Nyilván nem az asztalon való kattintgatásra hanem kimutatható környezetben)


Munkára pedig tényleg vannak olyan programok amik kihasználják a 32-t, de szerintem ha olyanokat használnál akkor tudnád és nem kérdeznél itt ilyet.

2020. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Mivel elég népszerű a Fury várom a lepontozásokat mindenkitől akinak olyan van :(


Az a baj pontos név megemlítése nélkül nehezebb lett volna leírni mit akartam mondani.

2020. márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hogy keves e vagy sok e?

ha 4K hoz vagy tobbhoz kell akkor meg keves is lehet

VR, RayTracing


mivel attol meg hogy sok vram kell hozajuk ram is ugyanugy egyre tobb illetve a rengeteg ram nem kell hogy karba vesszen ma mar szepen "sorba" lehet "kotni" a tarolokat


HDD > SSD > M2 > es RAM disk...

2020. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-es ment az up, én is inkább a predatort választottam. :)

vaciláltam én is, hogy 16 vagy 32, de a pénztárcám döntött és végülis annyira nem rosszul. Átlagos használat mellett és játékra elég a 16 giga. Aztán ha nagyon kell akkor majd veszek bele.

2020. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem a munkámhoz szükséges a sok ram, de 3D modellezés esetén is csak nagyon
2020. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni, itt az a kérdés.

Irodai felhasználásra? Totál felesleges.

Játékra 4k-ban? Ha a többi alkatrészed is megfelelő akkor érdemes.

2020. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Videó vágáshoz (főleg 4K és a későbbiek...) jól tud jönni. Nekem 16 GB van (bővíteni is fogom). Amikor egy 6+6 sávos videóban animációt készítek és mellette nyitva van a Photoshop is, + renderelek, akkor erősen haldoklik a gép, pedig direkt úgy lett összeállítva a PC erős alkatrészekből, hogy ne kelljen ilyenekkel kínlódni. Szerencsére bővíthető, kerül is bele majd még 16 GB RAM. Néhány jelenlegi játék esetén is ajánlatos, a jövőbeni szoftverekről meg csak sejteni lehet, hogy nagyobb lesz a gépigénye.
2020. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha Chrome-ot használsz akkor mindenképp :D
2020. ápr. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!