Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért zúg ennyire a vízhűtésem?

Miért zúg ennyire a vízhűtésem?

Figyelt kérdés

MasterLiquid ML360R vízhűtésem van. I9 9900k proci.

Nem értem miért zúg annyira mint egy porszívó...

Másoknak gyári hűtővel is halkabb mint nekem.

Pl: COD Warzone-ban low grafikán zúg még ismerősömnek max grafikán nem zúg.

Informatikusnál is volt már de a bios-ban csak beállította silent-re a procihűtőt. Semmi sem változott.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. márc. 31. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet gyári hibás, de lehet csak hozzá ér a vázához, megfelelően működik?
2020. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megfelelően hűt. 45°C fölé nem megy a processzor. Mit jelent az ,hogy hozzáér a vázhoz? Nem én szereltem össze a gépet.
2020. márc. 31. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:

mi zúg? a ventilátorok, vagy a pumpa?

fogd le a ventilátorokat egyenként és egyszerre is és hallgasd mi, melyik zúg - nem fog tönkremenni néhány másodperc alatt


Ha a pumpa szörcsög az is lehet, hogy elment belőle valamennyi folyadék levegős.


Az is lehet, hogy ez a szerkezet nem elég és állandóan maxon kell mennie.

2020. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én amúgy nem hinném hogy a venti a rossz. Fölöslegesen inkább ne fogd le őket, csak ha tényleg nem tudod behatárolni a zaj forrását.


Inkább a buborék ott maradt a pumpában, nekem Nzxt Kraken X52-m van, jártam már vele így.


Nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=JT_u_eLVoIc


Tiszta olyan mintha a venti akadna valamiben, de nem hisz nincs is ott. Tényleg megtévesztő, mondom én is jártam már így. Nekem sikerült kiszerelés nélkül "kirázni" a buboréko(ka)t, szerencsére át tudtam fogni a gépházat és rázni.


Amúgy ez nem gyári hibás, nem vákumban szerelik össze ezeket, mindben van. Csak van aki nem szerencsés és a pumpában ragad, nem a radiátorban azon a helyen ahol lennie kellene.


Szóval próbáld meg kirázni ha nem a venti a hibás :D

2020. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem akad a venti. Csak szimplán nagyon gyorsan megy. Ha lekorlátozom a bios-ban akkor utána is zúg. Ha megnyitom a google-t akkor is elkezd iszonyatosan pörögni. Nem hiszem ,hogy ez normalis lenne.
2020. márc. 31. 23:05
 6/7 anonim ***** válasza:

"De nem akad a venti."

nem azt mondtam hogy akad... akadás nélkül is lehet hangos (csapágy)


"Csak szimplán nagyon gyorsan megy."

Mennyit pörög?

"Ha lekorlátozom a bios-ban akkor utána is zúg. Ha megnyitom a google-t akkor is elkezd iszonyatosan pörögni. Nem hiszem ,hogy ez normalis lenne."

két dolgot tudok erre mondani:

1. a 9900K egy kazán, komoly hűtés kell neki, mert komoly a hőtermelése is, főleg ha meghúzod kicsit.

2. az AIO vízhűtések nem feltétlenül jobbak mint egy komoly léghűtés. Főleg úgy, hogy ebben a cuccban nem a hűtés a lényeg hanem a sok kib...tt led.


amúgy milyen a proci hőmérséklete? hány fokos alapból?

és a ház milyen?

befelé a házba tud áramlani rendesen hideg levegő? Van pluszban a házban ventilátor ami befelé nyomja a levegőt? Van másik venti ami kifelé szívja a levegőt?

a lényeg, hogy legyen a gépházban elég levegő amit a radiátoron lévő ventik kifelé ki tudnak nyomni a radiátoron keresztül (ugye kifelé vannak fordítva?)

Ha nincs mit kifelé nyomniuk akkor értelem szerűen magasabb hőfokon fog járni a rendszer.

2020. márc. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Cooler Master H500P gépházam van. Ahhoz jár kettő db 200mm ventillátor.

Meg van hozzá az alap ami a hátán van. Ezen kívül ugye a cpu hűtő.

Nem tudom ,hogy alapjáraton hány fokos a cpu de hűtővel 38-45fok. Annál nagyobb nem volt.

2020. ápr. 1. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!