Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Frissen összerakott gép miért...

Frissen összerakott gép miért nem indul el?

Figyelt kérdés

Vettem új lapot, procit, ramot, és egy m.2-es ssdt.

A régi ssd, hdd, videokártya az maradt.

De amikor összeszereltem valamiért nem csinált semmit mikor be akartam kapcsolni. Az alaplapon a rog logon égett az RGB amikor bekapcsoltam magát a tápot, de a bekapcsoló gomb megnyomásával semmi nem történt. Bénáztam 1 órát legalább a front panel jumperekkel, de semmi gondoltam megpróbálom manuálisan bekapcsolni, de csavarhuzos megoldással se ment. Mi lehet a probléma?



2020. ápr. 2. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Be se indul egyáltalán?

Egyébként szereld össze a lap dobozán apránként a gépet és úgy indítgasd el.

Ha beindul és nem kapsz hibaüzenetet akkor lehet a ram nincs rendesen benne (volt már hasonló problémám ddr4es rammal).

2020. ápr. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, először próbáld az alaplapot úgy, hogy csak a procit (+venti csati), videokártyát, RAM-ot teszed bele, és csak a tápot és monitort dugod rá. SSD, HDD nem kell, esetleg még a ház kis hangszórója (ha van), hogy csipog-e.

Sőt, a videókártyát is elhagyhatod, és csak a hangszórót figyeld.

De ha leírod az alaplap, proci, RAM típusát, akkor segíthetünk ellenőrizni a kompatibilitást.

2020. ápr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Alaplap: Asus rog b450 f - gaming

RAM: 2x8 GB Corsair vengeance lpx CL16, 2666MHz

2020. ápr. 3. 07:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Proci: AMD Ryzen 5 3600
2020. ápr. 3. 08:00
 5/8 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"kértem rá bios frissítést egy ryzen 3600 került bele"

"Én kértem rá bios frissítést, és semmi problémám nem volt vele."

[link]

2020. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Bár ettől még illene legalább a BIOS-nak elindulnia, hogy lehessen frissíteni...

2020. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az alaplap volt hibásan beszerelve a gépházba, ezért rövid zárlatos lett és nem indult el.
2020. ápr. 4. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!