Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meg éri lecserélni egy 4790k...

Mátrix404 kérdése:

Meg éri lecserélni egy 4790k t egy amd ryzen ra?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 3. 02:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mire használod a gépet és mennyit szánsz rá. Ha alapból fejesztés előtt állsz, akkor most a ryzen sokkal jobb, mint az intel cpu.
2020. ápr. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Low gamingre eleg ez az i7

High fps uktra gamingra nem eleg.

2020. ápr. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha normalis aron el tudod adni, akkor.szinte az arabol veszel ryzen 2600at.. na az megeri
2020. ápr. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fölösleges, várd meg az intel 10 gent.
2020. ápr. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Az intek 10. Gen is ugyanaz, mint az elozo, nem lesz jobb
2020. ápr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen vga-al szeretnéd párosítani.

Egyébként egy Ryzen 5 3600 kb 65% erősebb. Egy AMD Ryzen 9 3900x kb 140% erősebb.

2020. ápr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hypno ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy ez a processzor csere gyakorlatilag egy teljesen új gép építését jelenti?!

(Processzor, alaplap, memória + sanszosan egy új processzor hűtő és gyors rendszerlemez)

És ha ugyanúgy egy felső kategóriás gépet akarsz, mint amikor a 4790K-ból építették neked, akkor az nem kis pénzverde lesz.

2020. ápr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, csak én az i5-4590-emmel. A teljesítményével meg vagyok elégedve, nekem elég. Az újításon mindig elgondolkozok, de nem igazán találok olyan procit egyik oldalról sem ami jó árban is lenne és adná is azt a különbséget amiért megéri cserélni a fél gépemet szinte. Amikor kijött az intel 6/7 gen, akkor is elgondolkoztam a cserén, de akkor is kaptam volna vagy 5-10%-ot pluszban.. Az nagyon nem éri meg. Most már közeledünk afelé, hogy olcsón erősebbet kapjak, valószínűleg amd mellett döntök majd. De amíg nem öregszik el alólam, addig inkább nem váltok, mert nem hozna annyi pluszt amit nekem megér a fél gép csere.

Neked is azt ajánlom, ha nincs most még teljesítmény gondod, akkor felesleges váltani.

Majd ha lesznek a mostani procimtól 2x erősebbek mondjuk 30 ezrekért, na akkor majd váltok :D

(Ki tudja, lehet van amúgy használtan, csak már nem követem annyira a piacot)

2020. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát !
2020. ápr. 6. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:

#8


lecsekkoltam mit tud ez a proci ma... hát szerintem eléggé meglepődnél, hogy milyen sima élményt nyújt egy 3600 vagy 9700k magas fps szám mellett....


az a 4 mag meg 100%-on pörög még a legtöbb single player játékban is, tonnányi mikro laggal... multiplayert el kell vele felejteni... elég komoly a különbség a sok fps-es laggmentes játék között egy jó gaming monitorral, és az átlag 40 fps körül, amit ez a proci ma tud... persze ha csak az a cél, hogy fusson a játék, arra bőven jó... de a különbség elég jelentős, kb. mintha trabantból átülnél egy új toyotába... végülis mindkettővel el lehet menni A-ból B-be.

2020. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!