Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom a Windows...

Miért nem tudom a Windows 10-et SSD-re telepíteni?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki!


Hosszas próbálkozások után úgy döntöttem, hogy a segítségeteket kérem!

A számítógépemben egy Gigabyte Z270P-D3 alaplap van. Eddig egy western digital HDD volt az egyetlen tárolóegységem, de most úgy döntöttem, hogy SSD-re váltok. Vettem is egy Samsung 970 EVO Plus m.2 nvme és egy Samsung 860 QVO 2,5'-os ssd-t.

A gépről letöröltem mindent, készítettem egy Windows 10 telepítő pendrive-ot és megpróbáltam felrakni a Windowst az m.2 ssd-re, de nem jártam sikerrel. Többször újrapróbáltam különböző módon, megpróbáltam a 860 qvo-ra is, de sikertelenül.

A HDD-re továbbra is gond nélkül fel tudom telepíteni rendszert, de az SSD-kre nem sikerül.

Mi lehet a gond? Mi teendőm van, ami megoldhatja a problémám?

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. ápr. 4. 14:20
1 2
 1/13 ThodEE GoD ***** válasza:
Nem látszik az SSD a választható partíciók között vagy elindul de hibával kilép vagy megáll?
2020. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 ThodEE GoD ***** válasza:
Csak az SSD van csatlakoztatva mikor telepíteni szeretnél? (A pendriveon kívül)
2020. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Telepítéskor, ha a boot menu-ből az usb-t választom ki (uefi prefixum nélkül), akkor az összes meghajtóra azt írja, hogy nem található partíció és nem is lehet létrehozni.

Ha a UEFI usb-t választom ki, akkor gond nélkül megy a telepítés, de a telepítés után, miután újraindul a gép csak visszadob a telepítés kezdetéhez, ha meg kihúzom a pendrive-ot, akkor egy olyan üzenet jelenik meg, hogy "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"

2020. ápr. 4. 14:45
 5/13 anonim ***** válasza:
És ha Boot sorrendet állítassz, h az legyen az első, amelyikre rakod, újraindulás után akkor is a telepítő jön be újra?
2020. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam boot sorrendben 1. helyre rakni az ssd-t, de ugyanazt tapasztaltam.
2020. ápr. 4. 14:54
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam úgy is, hogy csak az ssd volt csatlakoztatva (meg persze a monitor, egér, bill.), meg úgy is, hogy a többi meghajtó is csatlakoztatva volt, de az eredmény ugyanaz volt.
2020. ápr. 4. 15:01
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
2020. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

akkor az megsem uefi s usb, ugy kell rarakni hogy uefi s legyen teljesen (formazas is uefi boot is)


erdemes lehet particionalni ssd ket is uefit "jobban szereto" "GPT" re


bios(uefiben) is minden beallitas uefi nek megfelelore legyen allitva


ezekrol tudsz olvasgatni,

2020. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 ottvan nagyon hasznos link


ha pedig ezekszerint jartal el akkor lehet gondolkodni milyen problema lehet


pl bios t frissiteted legujabbra? Mert nem artana

2020. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!