Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet, hogy normálisan...

Hogy lehet, hogy normálisan működik a laptopom win 8-cal?

Figyelt kérdés

Előtte évekig win 10 volt rajta, legális, kicseréltem benne a hdd-t ssd-re, azóta állandóan kifagyott, még úgy is hogy visszaraktam a régi hdd-t. Megelégeltem, felraktam win 8.1-et, ezzel hibátlanul megy Oo.


Win 10 alatt állandóan felmelegedett a proci miután belenyúltam, beindult a venti, és lefagyott a rendszer.


Itt is beindul néha, de nem fagy ki.


Szerintetek milyen magyarázat lehet erre?



2020. ápr. 6. 12:53
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
31%

nem tettel fel valami drivert vagy rosszat


amugy pedig valami hardveres gondot lehet okoztal vagy bios ellalitodast


csak ehhez win8 mashogy all


win10 legujabbra felfrissult?

2020. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is azt mondom, rosszul volt telepítve a Windows 10, vagy a driverek, vagy valami.
2020. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
valószínű a windows 10-et újra kellene telepíteni, megfelelő beállítások mellett :D
2020. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

többféle win10et is telepítettem, kalózverziótól a microsoft oldaláról letölhető isoig. Gyári kulcsom van hozzá. Mindegyikkel kifagyott, rufus-szal másoltam fel pendrivera, nem mókoltam vele. Bios is a legfrisebb verziójú.


Drivereket meg nem raktam fel semmilyet soha, régen se volt win10emhez, és működött vele (integrált videókártyás, máshoz mihez kéne driver?) .


csak netezésre használom, már nem akarok kíséreletzni vele, mert nincs most felesleges pénzem egy új laptopra, és nekem ugan azt nyújta a két rendszer. Veszek egy retail kódot rá, és kész. Csak csupán nem értem, mi lehetett a gond..


És volt olyan is, hogy 4-5 napig hibátlanul ment, majd újra elkezdett szarakodni randomra.

2020. ápr. 6. 13:31
 5/9 A kérdező kommentje:

Jah, és fun fact: visszaraktam a régi hdd-t, amin a régi os-t használtam 2 évig mindenféle hiba nélkül, és azzal is ugyan úgy kifagyott :D

Biosban se állítgattam semmit.


Szal ez egy ilyen X akták féle rejtély lesz.

2020. ápr. 6. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerinted miért szidják annyian a Win10-et?

Nem azért, mert "fúúúj, ez új, kérjük vissza a régit, emrt az tetszik". Az ilyesmi panaszok 1-2 év alatt el szoktak ülni. A Win10 már 5 éves, és még mindig rengetegen szidják. Azért, mert egy következetlen, hibáktól hemzsegő rendszer. Ráadásul jókora hardverigénnyel. Lehet, hogy eleve szétfagyott volna a géped, ha melegszik (ez viszont hardveres probléma), csak a kisebb hardverigény miatt a Win8-nál erre nem került sor. De lehet, hogy valami csudaszuper új driver, vagy annak a hiánya okozta a gondokat.

2020. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

megmondom neked őszintén, mezei user szinten nekem tök mindegy volt, mert működött. De amióta elkezdett belassulni használhatatlan lett a gép. Ezért is vettem bele egy SSD-t, na onnantól kezdődött az egész herce-hurca. Először azt hittem, hogy hibás az SSD. Ezért visszaraktam a régi HDD-t, de már azzal is elkezdte csinálni.


Úgy voltam már vele múlthéten, hogy ez már tűrhetetlen, kipróbálom win 8.1gyel. És működik. Hibátlanul. És mintha a rendszer is sokkal fürgébb lenne, pedig nem egy erőgép ez, i3 1,9 ghz, 8gb ram, dell laptop.


Win 10 miben jobb amúgy mint ez a rendszer? Más kezelőfelület, azt kész?

2020. ápr. 6. 13:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Figyuzz csak,

Particionàld ketté az SSDt, és az egyiken a win 10 legyen, a másikon meg a win 8.1


Ennyi az egész, minden futni fog. .. vagy itt, vagy ott..😁👍

Nekem így van..👍

2020. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz, bevált a win 8.1.
2020. ápr. 9. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!