Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop zajok? Többi lent!

Laptop zajok? Többi lent!

Figyelt kérdés
Az lenne pontosabbana kérdésem, hogy a laptop miért adja ki ezeket a halk sípoló meg zümmögő hangokat. Régebben a merevlemeznek tudtam be ezeket a hangokat(a hütőventillátórt nem számít ide) de miután SSD-re váltottam meglepődtem, hogy még mindig megvannak ezek a hangok. Nincs probléma a laptoppal csak kiváncsi vagyok, hogy pontosan honnan erednek ezek a hangok. Válaszokat előre is köszönöm!

2020. ápr. 7. 17:00
 1/2 Mr. V. ***** válasza:
100%

Sípolást a kijelzők nagyfrekis tápellátása adhat ki, illetve a betáp részen lehet ilyen zaj, ami egy közelgő javítást jelenthet.

Zümmögés... a ventilátor különböző sebességeken dolgozik (főleg ha az ACPI driver rendesen van telepítve). Van hogy nem megy, van hogy alap sebességgel és van hogy bőg.


Egy rendes gép SSD-vel teljesen csendes.


Elképzelhető, hogy a táp szűrése rossz és emiatt sípolhat, elképzelhető, hogy egy elkó folyt ki, száradt ki, vagy egy kondi vesztett az értékéből. Ezek mind okoznak ilyen jellegű hibát. Próbáld ki táppal, táp nélkül, teljes fényerővel és kikapcsolt kijelzővel (1 percre állított "monitor kikapcsolása"). Ebből kiderülhet, hogy táp, kijelző, netán ventilátor lesz a hibás.

2020. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ. Kipróbálom a leírtakat és meglátjuk mi lesz. :)
2020. ápr. 8. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!