Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs kép DVI-on?

Miért nincs kép DVI-on?

Figyelt kérdés
Sziasztok vársároltam egy Radeon RX 570-es gput hdmi-n tökéletsen megy és működik viszont én egy dvi csatlakozásu monitoron szeretném használni (LG E2210) viszont driver telepitése után nincs kép rajta csak hdmin több topik-ban is láttam már ezt a problémát és érdekelne hogy valaki talált e már rá megoldást előre is köszönöm a válaszokat.

2020. ápr. 15. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a monitor csak analóg jelet tud fogadni viszont az újabb kártyák nagyjából 5 éve már csak digitális jelet adnak így ezzel a monitirral aktív átalakító nélkül nem lesz kép.


Aktív HDMI to VGA vagy Displayport to VGA átalakító kell

2020. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem visszont nekem nem is olyan rég volt rx 480-as kártyám

az hibátlanul ment ezzel a monitoral meg probálok egy régebbi drivert .

2020. ápr. 15. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Aktív átalakító nélkül kizárt hogy működött volna a 480, ennek semmi köze a driverhez, driver nélkül is kell képet adnia. Aktív átalakítóval\másik monitorral menni fog ez is.
2020. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
LOL hidd el nekem hogy ment, illetve régebbi kártyám 1060 3 gb is hibátlanul ezzel a kábelel illetve ezzel a monitoral azért gyanakodtam drivere, viszont most probáltam ki egy régebbit és sajnos azzal is ugyan ez a helyzet több cikket is olvastam fórumokon hogy hasnoló problémával küzedenek és sikerült is megoldaniuk bár az már nem irták le hogyan (miért is tették volna nem)
2020. ápr. 15. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, elhiszem hogy neked egyedül jutott analóg csatlakozású pascal, illetve polaris, függetlenül attól hogy ezek voltak az első kártyák mindkét gyártótól amik kizárólag digitális kimenettel érkeztek.
2020. ápr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ember, gondolkozz kicsit miért mondanám ha nem lenne igaz ?

DVI-I csatlakozó a monitoron és gpu-n is és DVI-I kábelel össze kötve most is arról a gépről írok csak driver nincs fent mert mikor fel települ akkor hdmi-n mint írtam is megy és müködik visszont dvi-i a win töltő képernyő után elmegy a kép.

2020. ápr. 15. 21:55
 7/7 A kérdező kommentje:
off
2020. ápr. 15. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!