Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asrock 770 extreme 3 alaplapba...

Asrock 770 extreme 3 alaplapba rakhatok még ramot?

Figyelt kérdés

Van benne 2gb 1333mhz Micron. 2gb 1333mhz Corsair. és 1db 4gb os 1333mhz Corsair.

1 slot van még üresen és szeretnék bele 1db 8gbos kingmaxot rakni!

Megoldhato ez és tudom használni majd?

A támogatás listában nem szerepel, de a 4gb os corsair sem és működik vele!

Köszönöm a segítséget előre is!



2020. ápr. 17. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
4GB-ost mindenképpen, a másik 4-es párja lehet, bár néha kényesek a mindenféle RAM-ra, de általában nem gond.
2020. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
16 giga ramot tud kezelni tehát 4x4 a maximum amit belerakhatsz.pont olyat vegyél mint a benne lévő 4 gigás.
2020. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg a 8-as is használható bele, mert 2 memóriamodult is lehet bele tenni és a 2x8 is 16 giga. Ebből nekem az jön, hogy a 8 giásat is fel ismeri, de abból csak kettőt lehet beletenni. Na most az ilyen 3 féle mérettel telerakott foglalatokhoz mit szól az alaplap, az csak beszerelés után fog kiderülni. Ha még nem vetted meg a 8-ast, kérjél rá néhány nap próbagarit, hogy ha nem jön össze, akkor visszaadhasd.
2020. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1es,2es!

Nem értem!

Az volt a kérdésem hogy az 1db 8gb os kingmaxot fogja e kezelni, igy hogy a fent emliettek már benne vannak?!

3as!

Köszönöm a segítséget!

Én is igy gondoltam hogy be építés után fogom megtudni, csak arra gondoltam hátha valakinek volt már ilyen össze vissza rakott ramozás!

2020. ápr. 17. 12:41
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Miert es barmilyen 8 as van a listajan? Ha nincs akkor szerinted?


altalaban megvan adva a max GB/slot


ha nincs akkor pedig az osszesre elosztottbol lehet kiszamolni ezt,


lehetseges ami felmerult hogy tamogatja, de erre kisebb az esely

2020. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja hogy csak parat (max 2GB osok) teszteltek dual chanelben es ennyi... akkor a tamogatasi listarol ezt nem tudni meg

nezelodni kellen hogy mas hasonlo chipsetu 16GB max tamogatsu lapoknal mi a helyzet

ha elore akarod tudni


de miert is igazabol ha ki is tudod probalni


Xy4

2020. ápr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert akkor nem veszek 1db 8gbost,hanem egybe 16gbot vagy 4x 4gb ot, egyformát!De nyilván olcsóbban jönnék ki ha 1db 8gb ost tudnék bele venni!

Köszönöm!

2020. ápr. 17. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!