Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Ryzen processzoroknak már...

A Ryzen processzoroknak már valódi magjaik vannak?

Figyelt kérdés
Nem olyan kamumagok, mint az fx-ekben, ahol a "6 magos" igazából csak 3 volt?
2020. ápr. 20. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezekben már fizikai magok vannak. Tehát pl egy 6 mag 12 szálas prociban 6 fizikai mag van és 12 logikai
2020. ápr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Akkor is valódi magok és szálak voltak csak teljesen máshogy működtek technikailag(ebbe most nem megyek bele).

Most elég korszerűek, és alacsony sebesség/fogyasztás rátával rendelkeznek, a ZEN2 már egymagos teljesítményben is felveszi a versenyt a konkurenciával.

2020. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A régit modulnak hívták, ami bizonyos szempontból 2 mag volt, de nem teljesértékűen. A ötlet nem volt rossz és a megvalósítás is innovatív volt csak éppen nem jött be. Persze annyire nem is rossz, mint ahogy be volt állítva, de tény, hogy kompromisszumos megoldás volt: nagy fogyasztás, viszonylag alacsony egy szálas teljesítmény. Az SMT esetében (mint amilyen az Intel féle Hyperthreading vagy a Ryzen-ben található megoldás) egy minimális (nagyságrendileg +5%) tranzisztor többlettel megoldható és a chip belső részegységeinek a hatékonyabb kihasználását segíti. Jó esetben 20% többletet is jelenthet teljesítményben a logikai mag, de az is lehet, hogy nem lehet ezt jól kihasználni. A CMT esetében a modul 50% tranzisztortöbbletet igényelt, hiszen fizikailag is megduplázták benne a fontosabb részegységeket (pl az aritmetikai és logikai részt), így egy maghoz képest akár +80% teljesítményt is tudtak. Ez már közel 2 mag, de nem pontosan. A 4 modulos FX ez esetben 7,2 magnyi teljesítményt tudott a konyhára hozni, míg egy 4 magos SMT processzor csak 4,8 magnyit, ha megengedhetek magamnak egy ilyen fajta szemléltetési példát. Az ötlet nem vált be annyira, de ez csak részben az architektúra hibája. A Ryzen ugyanúgy visszanyúlt a régi bevált alapokhoz, mint az utóbbi két évtizedben minden sikeresebb processzor. Viszont nem adták fel a sok magos elképzelést, amit megfejeltek az SMT-vel. Én hosszú ideig elégedetten elvoltam a 6 magos/3 modulos FX procimmal is, egy kis tuninggal meg pláne. Ráadásul olcsó volt és az is már 7 éve. Most a rendes 6 magos Ryzen procim egy szálon majdnem kétszer gyorsabb, több szálon meg két és félszer, de van köztük 5 év különbség is!

De nem is azt kell nézni, hogy mi van a CPU-ban, hány mag, milyen órajelek, meg mennyi cache, hanem azt, hogy mit tesz az asztalra különböző vagy specifikus területeken, mennyibe kerül, illetve esetleg azt, hogy mennyire forrósodik...

2020. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!