Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen HDMI kábelt vegyek a...

Milyen HDMI kábelt vegyek a monitoromhoz?

Figyelt kérdés

Monitorom: Dell SE2417HG LED Gaming monitor, 23.6", Full HD, 1920 × 1080, 2 ms, HDMI, VGA


VGA kábelt kaptam hozzá, de a gépemen nem volt VGA bemenet

Ez nem volt baj mert van itthon 3 HDMI kábel is (ami sejtésem szerint HDMI 3, mert nem volt kép)

Bedugtam a monitorba és a gépbe is és átállítottam a monitoron, hogy HDMI 1, aztán HDMI 2, de nem adott képet a monitor.

A monitor csak HDMI 1, és HDMI 2 kébelt fogad el

Nekem mivel nem adott jelet ezért gondolom HDMI 3 kábellel próbálkoztam

Venni akarok hozzá egy HDMI kábelt, de nem tudom, hogy melyiket kéne, illetve olvastam hogy több féle van

Van HDMI 1.4, HDMI 1.3, HDMI 2.1

Milyen HDMI kábelt kéne vennem hogy adjon képet a monitorom?



2020. ápr. 22. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
HDMI 1.4 jó lesz.
2020. ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én HDMI 2.0-át néztem ki, mi a különbség?
2020. ápr. 22. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A HDMI szabvány teljesen digitális. Azaz vagy ad képet vagy nem. Innentől a drága és az olcsóbb között nincs különbség hamár egyszer tudja.


A verziók között jelen esetben semmi különbségnek nem szabadna lenni. A 1.3 és a 2.0 között akkor lehetne eltérés ha valami 4K, HDR, vagy 120 Hz montitorod lenne. Viszont a Full HD 60 Hz elvileg mindennel megy.


Egyébként pedig ezek a szabványok a kábelre egy minimum követelményt adnak meg amire tesztelik. Attól még simán előfordulhat, hogy a régi kábel is tudja az új követelményeket.


Szerintem a te esetedben teljesen más gond lesz. Vagy a monitornál vagy a gépednél nem stimmel valami.

2020. ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aranyos ez a kérdés :)

Az, hogy a TV HDMI 1, 2, 3-at ír ki, az csak a portok megkülönböztetésére szolgál, nem a kábel típusát jelenti.

Sima teszkós HDMI kábellel (teljesen mindegy hogy hány pont hányas, a Full HD-t az összes tudja) összekötöd, de fontos, hogy a gépen nem az alaplapba kell dugni a kábelt, hanem a videókártyába (ez általában lent van és vízszintesen).

2020. ápr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!