Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet- e egy 4 slotos alaplapo...

Lehet- e egy 4 slotos alaplapon 1 db 8gb ddr4-es és 1 db 8gb ddr3-as RAM-ot használni?

Figyelt kérdés
A kérdés az hogy a DDR4 és DDR3 működik-e együtt?
2020. ápr. 23. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Illetve ha a lapodon mindkettőhöz van foglalat, akkor is csak DDR4 ÉS DDR3L (az 1.35V -os) típusú ram ami nem nyírja ki a memóriavezérlőt.
2020. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ddr3 és 4 kettő együtt nem is menne.
2020. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Régen is amikor voltak hibrid alaplapok (mert más a memória foglalat is) és memóriavezérlők (külső vagy integrált), akkor is választani kellett a kettő típus közül, azaz együtt két különböző generáció nem működött soha. DDR3-DDR4 hibrid viszont nem túl gyakori. Biostartól láttam olyan deszkát, amibe DDR3L vagy DDR4 memókat is lehet rakni, de ott is vagy-vagy alapon (valószínűsítem, hogy a procitól is függ, hiszen a memóriavezérlő is integrált).
2020. ápr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni az alaplap dokumentációját, hogy tudjad, hogy milyen ramokat fogad, még ha hibrid lap volna ddr3 és ddr4 slotokkal, akkor is csak az egyik típust használhatnád egyidejüleg.

De az alaplapok, néhány kivételtől eltekintve csak az egyik típussal kompatibilisen és a másik fizikailag nem is illeszkedik a slotba.

2020. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm és 8 gb DDR4 es RAM om volt idáig, de már meg is rendeltem a másik 8gb DDR4 es RAm-ot :)
2020. ápr. 23. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!