Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 5 3600x beállítások?

Ryzen 5 3600x beállítások?

Figyelt kérdés

Vettem egy b450-es alaplapba egy új ryzen 5 3600x processzort, 2x8gb 3000mhz ram-mal.

Az a helyzet, hogy sosem volt még ryzen processzorom és nem igazán tudom, hogy hagyhatom-e gyári beállításokon?

Állítanom kell valamit, ha igen mit és hol? Elég kezdő vagyok ehhez, csak szeretnék egy stabil, hosszú életű rendszert a gtx 1070Ti mellé.

Néztem youtube videokat, de ez a Ryzen master nem igazán fekszik, nem nagyon értem ezeket. Láttam ram-mal is kéne csinálni valamit, mert alapból nem 3000mhz-en pörög állítólag. Ezekben kérnék segítséget.



2020. ápr. 24. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ne hagyhatnád. Ha jól működik akkor semmi gond.
2020. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A stock hűtő egyfolytában pörög maxon. Azon nem lehet állítani?
2020. ápr. 24. 17:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyilván normál esetben nem kell semmit sem állítgatni, ha gyári értékeken és tulajdonságokkal akarja használni az ember. A memória esetén az XMP profilt engedélyezni kell az UEFI-ben ha csak alap órajelen akar menni a memória és kész. Persze utána lehet ügyeskedni attól függően, hogy mit akar az meber. Memóból vehettél volna 3200MHz-es modulokat, mert hivatalosan azt támogatja (OC-vel biztosan bír többet is), igaz ha megy 2933 vagy 3000-en az sem nagyon nagy érvágás szerintem, de ezek a procik szeretik a gyors memóriát. Ha nagyon nem is érezhető, azért mérhető a különbség. Játékoknál is játék függő, hogy ez mennyire számít. Van ahol a 2666 és a 3600-os modulok között is alig van néhány százalék különbség átlag FPS-ben, de van ahol 8-10% is összejön a gyorsabb memó javára.

Kérdés, hogy a CPU-t akarod-e tuningolni vagy engeded-e neki, hogy magát boostolja, ha jók a hőmérsékletek (ergo jó hűtő van rajta)....ez lényegében egy gyárilag tervezett alap túlhajtás. Nekem régebbi Ryzen procim van, de a gyárinál jobb hűtő ez esetben azt jelenti, hogy a minimális órajel is 12,5%-kal magasabb, mint a gyárilag ráírt, még komoly terhelés alatt is. Ehhez nekem nem kellett csinálnom semmit csak ráraknom egy jobb (de még csak nem is túl drága vagy hatalmas) hűtőt. Persze ilyenkor átlépi a gyári 65W TDP-t, de hát ezzel sincs gond, gondolom a 95W-on belül marad mindenképpen, amit simán elbír a lap, a táp és a hűtés.

Normál esetben a processzor az egyik legtartósabb hardver a gépben, nem hiszem, hogy aggódni kéne azon, hogy nem lesz elég hosszú az élettartama...addig még 3x lecseréled. Ha meg akarod nyúzni (a leírás alapján nem), azt is lehet ésszel és körültekintően csinálni, de nyilván abban már van kockázat. Magától nem fog kinyíródni, plááne úgy, hogy előírásszerűen összeszerelted, majd bekapcsoltad, de valami elfelejtettél beállítani...ilyen biztosan nincs egyik processzornál sem. :)

2020. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az UEFI-ben biztosan vannak ventilátor fordulatszám szabályozási profilok vagy akár manuális görbét is adhatsz neki. Ha rendesen rajta van a hűtő és stressz teszt alatt sem melegszik meg túlságosan, akkor szabályozni a ventilátor fordulatszámából. gyakorlatilag nem szokott arra szükség lenni, hogy maxon pörögjön, pláne nyugalmi helyzetben. Pure Power gondolom működik, legalábbis nem gondolnám, hogy az alaplapi beállításokban minden hasznos feature alapból ki lenne kapcsolva és neked kéne vele mókolni. Általában az UEFI-ben is vannak profilok, hogy milyen karakterisztikájú gépet szeretnél. Az alap általában a normál és ez mellett szokott lenni ECO (halkabb/hűvösebb/kisebb fogyasztás és esetleg teljesítmény), illetve Performance, ami meg csak a teljesítményre van kihegyezve (ittnme törődik annyira a rendszer a zajjal és a fogyasztással). Sosem nyomkodtem ezeket az előre beállított profilokat. Normál és kész. Ha akarok valamit, akkor úgy is magam kisérletezem ki / állítom be a paramétereket, ahogy a legjobb számomra. De ez sem Ryzen függő dolog. Mondjuk némelyik feature az, de végifutsz egy kiveséző Prohardver cikken meg két oldalnyi fórum topikon és máris kikupálódtál. :)
2020. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem őszintén olyan "profil" kellene, hogy mikor bekapcsolom a gépet, ne menjen mint az atom, hanem csak akkor pörögjön igazán, amikor tényleg használom is, azaz gaming-nél.
2020. ápr. 24. 18:38
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha alapbol nem igy alt be akkor valami gond van

vagy gephazzal vagy tapegysegge, elsosorban


es persze mellette alaplappal


bios resetet probald meg es ha van bios frissites azt is


ha neked nem megy olyannak kell akinek megy, sajnos ez van


emelett valoban bios(uefi) piszkalas a tokeletes (mar ha tudod mit csinalsz) nem pedig a programos

de igazabol ha videokbol nem erteted meg akkor vagy rossz videot neztel vagy hat ezek nem neked valo dolgok, sok idot kell raszanod hogy tanulgasd akkor ha valoban szeretned es nem "idegesitenek" ezek az informaciok

2020. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 tehat #6 alapbol igy kellene kezelje lap a hutot, dinamikusan, ahogy procit is (orajelek stb.)


ha neked maxra lovi be uresjaratban is akkor biztos gond van valamivel


meg lehet az is rosszul lett osszeszerelve rossz a hutes tehat

2020. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivel tudom megmondani, hogy rosszul van rárakva a hűtő?
2020. ápr. 24. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ráküldesz egy kis CPU benchmarkot és gyorsan szökik a hőmérséklet felfelé.

Ha nem vagy nagyon elveszve a BIOS/UEFI világában, akkor nyugodtan kukkants be. Sok dolog egyértelmű, például, hogy milyen teljesítmény profil van kiválasztva, miként van beállítva a fordulatszám szabályozás stb.

De normál esetben valóban így kellene lennie már alapértelmezett beállításokkal is, max finomhangolni kell rajta, ha valaki igényli...

2020. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem b350-nel sem a pwm sem az xmp nem az alapertelmezett volt, szoval megnezed az alaplap felhasznaloi utasitasaban, hogy kell az xmp-t bekapcsolni illetve fan profile vagy hasonlonal a pwm-et
2020. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!