Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hűtő melegszik és...

Processzor hűtő melegszik és fura szaga van, lassul a gép. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A minap cseréltem tápegységet a gépbe, de az elvileg nem hibás, mivel annak semmi szaga sincs és normális hőmérsékletű.


Annyit vettem észre, hogy csak a 12 V ág feszültségét írja ki az AIDA-ban, az 5V és a 3,3 V-t nem és a BIOS-ban sem. Csak a 12 voltot.

Ezt nem értem mondjuk.

ATX 12V: Ebbe bedugtam a CPU feliratú csatlakozót, az alaplaba pedig a 24 pin-es csatlakozót ... + a két SSD-t kötöttem rá.

Működik is.

Mivel nem az enyém a gép, szétszedtem és megállapítottam hogy a processzor hűtő forró és érdekes, ilyen égett szerű szaga van. Minden más normális hőmérsékletű volt.


Lehet-e ennek köze a tápegységhez? Vagy csak szimplán a processzor hűtőt kell kicserélni?

ARCTIC Freezer 13 ilyen van benne, legalább 10 éves.

Processzor: Intel Core i-3 2100



2020. ápr. 26. 00:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Az alaplap típusa: GigabyteGA-P61-DS3-B3

A táp amit beletettem: Corsair CX450M. Ezt tudtam megszerezni gyorsan ismerős által, ami nem bóvli.

2020. ápr. 26. 00:58
 2/16 anonim ***** válasza:
Egy léghűtéses procihűtőben nem igen tud mi égni, maximum ha a ventiknek többször annyi feszültséget küld a tápegység (azt hallanád is, turbina hangos lenne), ami nem életszerű, mert még a "legszarabb" tápok is plafon +0.5V-ot dobnak 12V ágon. Lehet maga a procival van a gond.
2020. ápr. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy az egész a Windows 10 miatt van. A frissítések meg ez a wsappx használja 100-on a processzort, ha mellette használok egy Officet meg egy Mozillát. Teljesen belassul az egész, és használhatatlan lesz és forró lesz a processzor... így tettem egy próbát, feltettem a Windows 7-et, használtam ész nélkül mindent, a processzor használata nem megy fel az egekbe és egy cseppet sem melegszik. Hiába tettem újra a Windows 10-er először, ugyanaz volt a jelenség
2020. ápr. 26. 04:17
 4/16 A kérdező kommentje:
12.025 a 12v
2020. ápr. 26. 04:18
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha teljesen átlagfelhasználást nem bírja a hardver túlmelegedés nélkül ott nem a szoftverrel van a gond szerintem.
2020. ápr. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

" Ha teljesen átlagfelhasználást nem bírja a hardver túlmelegedés nélkül ott nem a szoftverrel van a gond szerintem."


De itt nem átlagfelhasználásról volt szó, egyszerűen beragadt neki valami rendszerfolyamat, és az pörgette 100%-on a procit, az messze nem átlagfelhasználás.

2020. ápr. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Friss rendszernél mi ragad be? Nagyon sokáig dolgozik a windows friss telepítésnél, ideális esetben akkor amikor nem használod de előfordulhat hogy akkor is amikor épp csinálsz valamit, meghajtóktól függően 3-4 órát simán eltökölhet úgy hogy teljesen lefoglalja a rendszeredet. Ez normális működés, nem hiba - de akkor sincs rendben az égett szag ha folyamatosan 100% on jár a cpu akár napokig, a terhelés önmagában nem jelent semmit, vissza kell vennie az órajelből mielőtt bármi gond lenne, pár száz mhz en meg jóval kevesebb áramot fog felszívni. Ha ez sem segít meg kikapcsol. Ha ég valami ott hardveres gond van, jellemzően a szenzor megadja magát és a szoftver emiatt nem tudja hogy gond van. Ez hogy ne terheld annyira kb annyira megoldás mint egy sebtapasz a belső vérzésre.
2020. ápr. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy hülyén érintkezik a procid a foglalattal és ívet húz vagy "gyöngyözik"? Nézz bele azért a socketbe, szemrevételezd a proci alján lévő dolgokat, hogy látsz-e égésre utaló nyomot valahol (a szag miatt mondom)
2020. ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 MGéza ***** válasza:
Itt kapásból felmerül bennem a kérdés hogy cpu hűtőt bedugtad a "cpu fan" feliratú kapcsolóba és forog a ventije? Ha az a csatlakozó döglött és esetleg van lehetőséged molexel csatlakoztatni akkor tedd azt, főleg ha nem forog a venti. Mondjuk az ritkán megy tönkre de 500-2500 forint a cseréje márkától és mérettől függően, nem sok.
2020. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

Nekem az jutott eszembe, hogy a procihűtő alatt bent maradt a védő műanyag, annak lehet égett szaga.

Win 7-et egyébként semmiképp se használj, ha már nem Win 10, akkor 8.1 Embedded Industry Pro.

2020. ápr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!