Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra milyen Intel konfigot...

Játékra milyen Intel konfigot állítsak össze, hogy ár-érték arányban megfelelő legyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg Skylake konfigom van,i7-6700 CPU-val.

16 Gb RAM-al.

Szeretnék szintet lépni,mivel már 2 éve megvan ez a konfig.Pár nap múlva lesz rá vevő,aki megveszi,azért tervezem az új gép építését.Coffe Lake-re gondoltam,bár sokat olvastam róla,hogy valójában nincs nagyobb teljesítménye a Skylake-hez képest,csak drágább!

Ajánlatokat várnék:Alaplap+CPU+VGA összeállításról.

Csakis Intel megoldás érdekel!Tudom sokan jönnek azzal,hogy az AMD jobb,de én akkor is Intel párti vagyok.Köszönöm!



2020. ápr. 28. 07:47
 1/9 anonim válasza:
45%
Szia! Én egy i9 et vettem, nagyon meg vagyok vele elégedve, informatikai munkákra használom streamre, videovagasra, ha megegyszer megepittenem akkor nagyon elgondolkoznek az AMD én, én és eddig nagyon erősen intel parti voltam, de sajnos el kell fogadni hogy a jövőbe az AMD sokat fog fejlődni, hogy át vegye a vezetést.. Nekem rendesen kihajt 2 qhd és monitort videokártya nélkül, 16gb 3200mhz rám van benne, egyszer nem érzékelte a ramot, a gép de szerintem az alaplap hiba volt (Asus tuf z390 plus) én így is ajánlom, én egy 1080ti, egy 2060 supert szeretnék venni bele egyenlőre, azt majd ha lessz pénzem egy 2080 át is, és akkor majd 2 kártyával dolgozni... Attól függően hogy mire használod, 1660, vagy 1060-2080 ajánlok mellé kártyát.
2020. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Várd meg a 10.GEN Intelt a plusz szálak miatt.
2020. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem az i7-6700 CPU és a 16 Gb RAM mellé csak egy jó videokártya kellene.
2020. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3. Igen,és igazad is van!

Csak van bennem egy olyan fura érzés, hogy elavultabb,régebbi technológia mint mondjuk 1 Coffee Lake.

2020. ápr. 28. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy elavultabb de ha még nem muszáj, akkor szerintem felesleges lecserélned.
2020. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 tok mindegy mivel biztonsagi res mindben van


a tech fejlodessel pedig nem tudod a lepest tartani


amugy mi ertelme van 8000 szerias procira valtani? Mivelhogy ez a Coffe


amikor mar 9000 szeriasok is vannak es lassan 10000 szeriasok is

az a kis idot miertt nem birod ki varni?


9 (Coffe Refresh) nel tortent egy nagyobb latvanyos ugras illetve utana a 10 nel az ujabb generacional, attol fugg ki e adjak asztaliba vagy elobb csak az (Comet) "atnevezetteket"


mivel ha elavult tech miatt aggodsz akkor ha most ceszel valami 8700K t pl akkor kis ido mulva a Ice Lake miatt aggodsz


persze lehet Refreshre gondoltal 9000 szeriara az mar jobb, de szerintem nagyon dragak most a felsobbkategoriasok mindegsikben vagyis i7/9

igy emiatt is erdemes varni

mi ertelme lenne ekkora beruhazasnak ha gyakorlatban nem lenne ertelme

2020. ápr. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
32%

[link]


csak rapillantva nem ugy tunt hogy Ice lesz asztalira is egyhamar, vagy mas neven fog futni az asztali

mindenestre ez igazi ugrasnak szamit (10nm) sokszempontbol


es mint lathatod mar jonnek is jovore es utana is az ujabbak :D


ha birod evente valtogatni az a te dolgod, de sok ertelme akkor sincs


Xy4

2020. ápr. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Közveszélyes Kontár:


Végülis akkor mit ajánlanál? Mire váltsak most?

Ha már mindenáron szeretnék váltani... 😁

2020. ápr. 30. 08:54
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
A magok számán kívül nem volt égbekiált különbség intelen sandy bridge óta, amd is csak azért tudott nagyot dobbantani egy szálas teljesítményben mert nagyon szar volt az előző procijuk, nagyon hosszú ideig nem lesz olyan proci ami magonként sokkal gyorsabb lenne mint a mostaniak. <10% generációnként esetleg, az is elsősorban a jobb gyártástechnológia miatt(de hogy ez is meddig mehet még erősen kérdéses, intel is szenved már mennyi, 5 éve a 10nm re váltással? Úgy néz ki hogy mire összehozzák már mindenki más lehagyta őket). Szóval új procira várni legfeljebb a több mag miatt van értelme, de reálisan nézve játékra elég lesz egy modern 8 magos 16 szálas proci legalább 5-6 évig(mire jön a ps6\xbox next series x one infinity). Ha intelt akarsz 9700\9900 al nem lesz cpu gondod, várni a +100 mhz re nincs értelme szvsz, HT nem ad annyi pluszt intelen hogy értelme legyen várni rá(átlagosan nincs 15%, amd n ~28 - de ez is olyan hogy mikor hogy, SMT\HT csak egy feladatütemező gyakorlatilag, van hogy mindkét gyártó 5 százalék alatt gyorsul csak vele, azt meg konkrétan észre sem veszed), ha amd is szóba jöhet akkor az új generációt megvárnám, zen3 ról nagyon sok jót lehet olvasni(+15% IPC, magasabb órajel, jobb memória támogatás, alacsonyabb fogyasztás, nagyon-nagyon jónak tűnnek, ha az intel idén is csak órajelet emel akkor ki van zárva hogy ne nyomják le őket minden fronton - és mást nem tudnak csinálni, még lesz vagy 2 év mire elkészülnek a ténylegesen új generációjukkal), de ha most rögtön akarsz vásárolni egy 3700x is több mint elég lesz játékra nagyon sokáig. Ezek alatt hosszú távra nem terveznék, mindig az új konzolok határozzák meg a gépigényeket, ezekbe meg 8c16t zen2 cpu kerül.
2020. máj. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!