Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen RAMot vegyek a laptopom...

Milyen RAMot vegyek a laptopomba, ami kompatibilis vele?

Figyelt kérdés
Acer Aspire ES 15 (es1-571-52dv) a laptopom típusa. Jelenleg egy darab ddr3l acer ram van benne azthiszem 1600mhz. Van benne még egy dimm slot. Abba tettem 2gb ddr3 samsung ramot, nem tudom hány mhz. Azt nem ismerte fel. A ram, amit beletettem biztosan jó volt, mert másik laptopban felismerte. Továbbá a ram slottal sincs baj, ugyanis át tettem oda az eredetileg benne levő ramot, és abban is felismerte azt. Nem csak a windows gondolta úgy, hogy nem bővítettem, de még a biosban is csak 4gb-t mutatott. Lehetséges, hogy egyszerre csak egy ramot tud használni a laptopom? Ha vennék még egy ugyanolyan ramot, ami gyárilag volt benne azt felismerné? Nem szeretnék kidobni pénzt érte, ha hiába van.

2020. ápr. 28. 12:37
 1/3 A kérdező kommentje:

Kinéztem ezeket a ramokat:


Patriot SO-DIMM DDR3 4GB, PC3-12800 1600MHz CL11 1,35V


HyperX Impact, DDR3L, SO-DIMM, 1600 MHz, 4 GB, CL9, Low Voltage


Mit jelent az a CL9 meg CL11?

Illetve 8gb elég lenne photoshophoz, amiben rajzolnék? Vagy vegyek inkább még 8gb-t, így lenne összesen 12gb.

A cpu pedig: i5 4200u 1.6ghz - 2.6ghz

Illetve tennék bele még egy 120gb ssd-t az adobe programoknak.

2020. ápr. 28. 12:55
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy csak ddr3l memóriákat kezel, normál feszültségűeket nem, amúgy sem érdemes keverni őket.
2020. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A noti gyártója általában közli, hogy az alaplap milyen és mennyi memóriát fogad el. A tied: DDR3L típust 1600 MHz-en képes kezelni, mennyiségi maximumot nem látok, de a 16 GB esélyes minimum. Érdemes párban gondolkozni (dual channel), így jobb teljesítményt érhetsz el. Esetedben ez pl 2x4 v. 2x8 GB-ot jelent, természetesen teljesen azonos modulokkal. A DDR3 jelzés végén az "L" betű azt hivatott jelezni, hogy "low voltage", azaz ha jól emlékszem, 1.5v helyett csak 1.35-ön kezeli a ramokat, így a hagyományos modul nem használható. A többi értékkel nem érdemes foglalkoznod, mindig a legkisebb frekvenciájú modul határozza meg a többi sebességét is, mind a frekvenciát (MHz), és annak függvényében az időzítést (CL). Amit beletettél, jó eséllyel nem low ddr3 volt, ezért nem kapta meg a neki megfelelő feszültséget.

Szóval amire figyelj: 2 modul, lehetőleg összesen 16 GB-nál nem több, és DDR3L típus. A frekvenciát meg célszerű 1600-ra belőni választáskor, a többit az eszköz megoldja.

2020. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!