Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop! Sziasztok van egy...

Laptop! Sziasztok van egy ilyen laptopom (Amd ryzen5 3550H proci, nvidia gtx 1050 vidi,512gb hdd es 8gb ram - Asus tuf gaming). Miert nem nagy az fps-em?

Figyelt kérdés
Gepigeny oldalon he birom az adatokat akkor sok jatek full grafikan kellene menjen.Elinditok par jatekot pl warthunder full grafilam elmegy dr akadozik.Ha legalacsonyabbra teszem a grafikat akkor nem akadozik de viszont akkor is csak 30-40 az fps-em.Max grafikan meg 20-30.Leehet ehhez loze az internetnek?Wifin jatszom es a netem nagyon gyenge.Erosebb nettel menne?
2020. ápr. 30. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Azért, mert laptop 😕

Hűtésrendszer nélkül semmit nem ér a hardver. Egyszerűen a gép bekorlátozza magát, különben kigyulladna 😃

Ez gyakorlatilag még a legdrágább gamer laptopoknál is probléma szokott lenni. Ami nem kicsit gáz, mert az ember nem ezért ad ki annyinpénzt ugyebár...


Szóval mit lehet tenni... vannak különféle kiegészítők, amik a hűtést segítik. Van, ami alulról fújja a laptopot, van ami a hőkivezető részen szív, és így segíti a ventilátort. Néhány fokot lehet velük nyerni, és akkor máris nem korlátozódik be annyira a gép.

Nem sokat ad hozzá, de több, mint a semmi 😕

2020. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt a 1050 sose volt combos, a gyártók pedig csak 1 ram modult szoktak tenni a laptopokba így a dual-channelt is bukod ami megint pár képkocka.

Turbo módban használod hálózatról?

2020. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a turbo mod. :/ Nem vagyok gamer amugy nem is azert vettem volt ilyen laptopot.Estenkent kozbe oda ulok jatszani es erdekelt volna,hogy miert nem megy fullon :). Szoval ilyen kerdesekre nem tudok valaszolni,se tobbet mondani alaptoprol.
2020. ápr. 30. 16:26
 4/11 anonim ***** válasza:
FN+F5-el elvileg tudod váltogatni addig míg nem írja ki hogy turbo.
2020. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

1050 pontosan milyen pont ez?

Nem Max-Q? Mert az gyengitett energiatakarekos valotozat erezhetoen gyengebb

2020. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

viszont ahogy elnezem regi jatek es kicsi a gepigenye szoval tenyleg gondok vannak


3550H ban van IGP a Vega 8

viszont nem egy gyenge ez, szoval meg azzal is tobb fps kellene legyen


ha nem szoftveresen hibas akkor hardveres hibaja lehet es gariztatni kell


de hozzaertonek azert rakellene neznie


biztos fent van nvidia driver?

2020. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Minden fent van.

[link]

2020. máj. 3. 21:27
 8/11 anonim ***** válasza:

#2 Mivel a 1050 nem IGP, ezért a RAM DualChannel megléte (vagy annak hiánya) nem zavar sokmindent. Nem, mert a videókártya dedikált, tehát rendelkezik saját VRAM-al, így nem kell felhasználnia, lefoglalnia a RAM egy részét.

Ami a kérdést illeti, az ötleteim sorrendben:

1.)Hűtőt keresel. Ha nem válik be, következő lépés.

2.) Kiszeded a laptop tárolóját, teszel bele egy másikat, és erre a másikra felnyomsz egy szűz Windows-t (Clean install). Ha kész a telepítés, dobálj fel mindent ami kell (csak a szükségeseket, azaz a game és az illesztőprogramok). Próbáld le így, hogy csak a játék és az illesztőprogramok vannak fent. Ha működik, akkor valami szoftveres hiba volt. Ha nem, akkor esélyes, hogy szervizeltetni kéne.

Azért mondom, hogy másik tárolóra telepíts, mert így elkerülheted a felesleges köröket és az adatvesztést.

Megjegyzés: a clean install tiszta telepítést jelent, azaz leradírozod a tárolót, de minimum az adott partíció tartalmát és az egyéb Windows-partíciókat, aztán arra telepítesz boot-olható telepítővel rendszert.

2020. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szántóvető ***** válasza:

az energiatakarékos mód nincs bekapcsolva?jobb klikk a tálcán az aksi ikonra.

"Minden fent van."-erre beszúrsz egy felesleges linket.a vga drivert ellenőrizd,menj fel az nvidia honlapjára és ott van autodetect funkció.

2020. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Töltsd le az armoury creat -et és ott tedd turbó módba, ha nincs ilyen programod automatikusan silent-en megy ami korlátozza a teljesítményt, lassítja a ventit,hogy ne legyen hangos, nekem is ez volt a probléma. Az enyém már egy évvel újabb széria (tuf fx505du , ryzen 7 3750+1660ti , 8gb ram) nekem megy a WT 80-90 fps-el szóval neked kb 60fps-nek biztosan meg kéne lennie. Ha bővítenéd 2*8 gb ramra akkor az a procin nagyon sokat segítene (+10fps), az a lényeg hogy a két új ram ugyan az legyen. A hűtéssel szerintem nincs gond mivel nálam se korlátozódik a proci órajele még 3 óra WT után sem(az Intel laptop proci papíron hiába erősebb egy kicsit ha nem lehet lehűteni és emiatt kb 10 percig tudja tartani a csúcsteljesítményt), jó laptop csak minden szir-szart le kell tölteni, hogy működjön. Ja és majdnem lehagytam: germany suffers
2020. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!