Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri processzort cserélni...

Megéri processzort cserélni egy 12 éves laptopban?

Figyelt kérdés
A családban még mindig használatban van egy HP Compaq 6720s Celeron M550 CPU-val (GLE960). Mivel alapból nem egy rossz gép, elgondolkodtam rajta, hogy 2000 forintért CPU-t cserélnék benne. A kérdés, hogy megéri-e az időt, energiát? Ahogy néztem, maximum egy Intel Core 2 Duo T5300 menne bele (533-as FSB miatt). Ez a CPU csere mennyit dobna a teljesítményen?

2020. ápr. 30. 14:49
1 2
 1/12 meszike91 ***** válasza:
70%
Laptopokban elég körülményes procit cserélni még akkor is ha elméletileg lehetséges, mivel a hűtése az a meglévő procira van tervezve, de sokszor ahhoz is kevés.
2020. ápr. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha csak 5 sör ára, és tényleg ragaszkodsz a géphez, akkor talán. Viszont nem lesz sokkal gyorsabb. Ott van mellette még két gyenge periféria, és itt azt sem tudom mondani, hogy egy SSD sokat nyomna a latba.
2020. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

nem csak fsb szamit

mibol gondolod hogy alaplappal az kompatibilis?

ugyanolyan harmatgyenge az is semmilyen pluszt nem adna, ha bele is menne

2020. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ugy latom egyik socket m masik p

lehet van beloluk mas fajta foglalatu is de hat tutira kell tudni hogy megfelelo e, es alaplap felismeri es kezelni tudja tokeletesen


de ismetlem szoszerint nem lenne valtozas nem csak "regi es gyenge azert mondom" hanem hasonlo teljesitmenykategoriajuak hiaba 2 magos a masik


altalanos felhasznalasban nem lesz elonyod, specifikus felhasznalasban pedig annyira minimalis hogy eszre sem veszed


csakhogy milyen specifikisra hasznalnad ami 13eves program? Mert a procik ennyi idosek nem 12 mint laptop

2020. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


hiaba keresgelgetem nem talalok mas socketest egyik bol sem vagyis egyik M masik P s


pl T7100 nak (vagy hasonlonak) se lenne igazan ertelme, minimalis de mar inkabb erzekelheto, ha szupererzekeny vagy :D


T7800 mar valamenyire lathato lenne viszont hat azert aligha birna el rendszer foleg ha fsb alapjan hataroltad be te ezek mar eleve nem jok akkor

2020. ápr. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


chipset alapjan meg nevszerint ugyanazok vagyis M500 as sorozat


"megjobb" kilatasok :D


Xy4

2020. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A T5300 ötlet innen jött: [link]


Akkor benéztem a foglalatot. Valamiért azt feltételeztem, hogy az M530, és M550 ugyanazt a foglalatot használja. Akkor ezek szerint nekem Socket P kellene. Mondjuk Pentium Dual-Core T23xx vagy T2410. Az az érdekes, hogy ahogy olvasgattam, a GLE960 csak Celeronokat támogat a szervizkönyv szerint, viszont fórumokon meg azt írják, valakinek működött magasabb FSB-s Core 2 Duo proci is.


#9 hozzászólás:

[link]

2020. ápr. 30. 16:33
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval az 533-as FSB-re csak azért korlátoztam, hogy biztosan működjön, 800-assal is kísérletezhetnék, de nem szeretnék feleslegesen összevásárolni 667-es és 800-as cpu-kat, tekintettel arra, hogy ez ilyen hobbi/fun projekt, 5K-nál többet tényleg nem ér meg nekem.
2020. ápr. 30. 16:39
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Anno a régebbi laptopomnál (10 éves), én is gondolkodtam cserélem egy t szériásra a p-s core 2-t...de ugyan gy lebeszéltek, és sok értelme valóban nem lett volna. Videót gondolom te sem vágsz. Ha minden kötél szakad akkor dobj bele egy ssd-t, az tényleg gyorsítana, de sajna azt mondom cseréld le a gépet. Jelképesebb összegért még el lehet passzolni, 30-40-ért pedig sokkal használhatóbb gépet tudsz venni, ajánlanám a dell latitude-ot, de ha márkánál maradsz akkor hp elitebook. Öreg gép, el kell engedni...
2020. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Inkább ne rontsd el ha még müxik..
2020. ápr. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!