Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes Mini ITX-re váltani?

Érdemes Mini ITX-re váltani?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy viszonylag sokat utazom fix helyszínek között, ahol van TV/monitor, illetve billentyűzetet/egeret is le tudok telepíteni. Ezeken a helyeken sokszor 1-2 hónapot is vagyok, és elegem van abból, hogy ilyenkor a laptop sokkal gyengébb teljesítményére vagyok korlátozva.

Ezért arra gondoltam, hogy az otthoni asztali gépemet egy sokkal kisebb házba építeném be, hogy tudjam hordozni viszonylag könnyen. Konkrétan a Sharkzone C10-et néztem, mert nagyjából minden beleférne, és szerintem a szellőzését is meg lehet oldani.

Jelenlegi konfigom:

Z370 Pro-4

i7-8700, rajta egy Noctua NH-U12S

2x8 GB G. Skill Aegis

RX Vega 56

250 GB M.2 PCIe SSD (tehát nem foglal helyet)

2 darab 2.5' és 1 3,5' HDD (ezek közül a 3,5-es nyilván nem lesz benne)

FSP CMT230

Be Quiet Pure Power 10 600W


Ezek közül cserélni gondoltam az alaplapot mondjuk egy ASRock H370M-ITX/AC-re, a procihűtőt meg valami AIO vízhűtésre + a ház hátuljába felszerelni valami nagyobb teljesítményű ventit, igaz csak 80-asat fogad be ez a ház hátulra.


Szerintetek érdemes belevágni vagy csak szívni fogok vele és a végén állandóan túlmelegszik meg minden baja lesz? Ha érdemes, akkor ajánlanátok jó AIO vízhűtést, ami elég a forrófejű 8700-asnak, relatíve olcsó (azért ilyen 20-30k-nál ne legyen több), és befér a 240-es helyre? Illetve az alaplap jó-e, amit válaszottam? Azért gondoltam erre, mert tuningolni a nem K-s procit úgysem fogom, Intelnél meg szerintem nem nagyon érződik, hogy 2666-on vagy 3000-en megy a RAM.


2020. máj. 1. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha úgyis sokat vagy egy helyen, akkor én inkább m-atx lapra szavazok, hozzá egy füles gépházra, pl Bitfenix Prodigy M.

Sajnos eddigi tapasztalatok szerint több vele a gond, mint amennyire praktikus. Ott nagyon oda kell figyelni, mi hova menjen. Illetve a tápot is cserélheted le sfx szabványra, hiába írják, hogy belemegy az atx is, 90% hogy nem lesz jó bele, mert a kábel így áll, úgy áll, nem tudod bele passzírozni stb. Ha pedig moduláris az a pure power, akkor meg végképp nem tudod berakni.

2020. máj. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem moduláris a táp, hanem sima, de köszönöm, megnézem ezt a házat. (Meg akkor gondolom mehet hozzá egy mATX-es lap, jó lenne a Z370M Pro4, vagy nézzek másikat?)
2020. máj. 2. 09:11
 3/5 anonim ***** válasza:
mATX lapot támogat, amelyiknek akkor a mérete, az belemegy.
2020. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy jó lap-e a Z370 Pro4.
2020. máj. 2. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:
asrock lapot alapjáraton nem ajánlok a rettentő gagyi UEFI BIOS miatt, de ha te azt szeretnéd, akkor persze, nyugodtan, mATX, szóval befér.
2020. máj. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!