Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez így ebben a formában...

Gyakori93 kérdése:

Ez így ebben a formában lehetséges? (Különböző videokártya márka egy gépben)

Figyelt kérdés

Na szóval, van nekem 3 monitorom jelenleg, amit 1 darab GTX 1070 hajt meg.

A kérdésem az lenne, hogy meg oldható-e az a felállás, hogy két videokártya legyen a gépben. Az egyik a GTX 1070 lenne, amire csak két monitor kötnék. A másik meg egy R9 380 lenne, amire csak egy monitort kötnék.


Ezt csak úgy simán elméletben kérdezem, mert érdekelne, hogy mi sülne ki belőle.


Most jelenleg a GTX 1070 olyan 40 fps-t produkál a GTA V online-ban, normál beállításokkal.

És arra gondoltam, hogy ha "elméletileg" bele teszem a gépbe az R9 380-at az 1070 mellé, és az egyik monitort a 3 közül az amd kártyára kötném, akkor valamelyest le venném a terhet az 1070-ről, növelve az FPS számot.


Szerintetek, ez működhetne, vagy be sem kapcsolna a gép. Vagy esetleg mi történhetne?


Sajnos ezt a dolgot nem tudom ki próbálni, mivel a tápegységem csak 550w, ami papíron 528w-ot tud leadni, és nincs kedvem megölni a gépemet.

Így marad az elméleti megoldás!


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. máj. 2. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
2020. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt a videót már láttam.

Nem az SLI féle megoldásra vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy a két kártya dolgozna-e külön.

Az egyik 2 monitort hajtana, a másik meg csak 1-et.

2020. máj. 2. 12:55
 3/10 anonim ***** válasza:
40fps? Mi a proci típusa ha szabad kérdezni?
2020. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
I7 3770s
2020. máj. 2. 13:06
 5/10 A kérdező kommentje:
De a 40fps az a 5760x1080 felbontásnál van
2020. máj. 2. 13:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó régi az a proci
2020. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát ja, ezzel kell gazdálkodjak!

Viszont az az érdekes, hogy a BF1-ben magas beállításokkal, 3 monitoron, meg van a fix 60fps!

2020. máj. 2. 13:10
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

de hogy dolgozna fel 3 dik kontorra a gta t a masik kartya? Ehez osszehangoltsag kell


kulon hogy dolgozza fel? Mert akkor lenyegeben nem venne le terhet hanem inkabb plusz teher lenne , ha proci a limited (bottleneck) akkor megnagyobb lenne ha ket vga t kellene kiszolgalnia amik kulon futnak

2020. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

380 amugy kb. Fele anyira sem eros

vagyis eleve lehet nem nagyon birna

ha elmeletben feltetelezuk menne minden

akkor is nem valtozna fps igazan es orulhetnel ha nem csokkene

2020. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van benne valami, amit mondasz.

Elvégre, nem hiába kell az SLI híd, két kártya összekötéséhez.

Így meg pláne gond lenne, hogy még a gyártó sem egyezik.

2020. máj. 2. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!