Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vezeték nélküli egérről mit...

Vezeték nélküli egérről mit kell tudni, ugyanaz mint a bluetooth, és Linux-ban működik?

Figyelt kérdés
Vezeték nélküli egeret tervezek vásárolni,még nem volt ilyenem. Ez most ugyanaz akkor mint a bluetooth? A laptoppal használnám, ami ismeri a bluetooth-ot. És wifi is van benne, mármint a laptopban, igaz kipróbálni még nem tudtam, mert nincs wifi rőterem. Nem merem így megrendelni az egeret, ha nem tudom, fog-e menni, működni. Kell hozzá egy vevőegység is, ami rendszerint USB, vagy a laptop automatikusan felismeri és kezeli?

2020. máj. 2. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az egérnek lesz egy pici USB -s vevőegysége, ezek össze vannak párosítva gyárilag. Kicsit eltér a kommunikációja a WiFi és a BlueTooth -tól, de hasonló technológia.

Nem kell driver, pont úgy fog menni mint bármely USB -s egér.

2020. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ó értem, tehát akkor elfoglal egy USB portot!

de akkor mi a fenének van a bluetooth?

2020. máj. 2. 17:44
 3/11 Derwer ***** válasza:

Azért van Bluetooth, higy bluetoothos eszközöket köss hozzá.

Van bluetoothos egér is, ahogy hangfal isy headset és a többi is.

Sőt van olyan egér, ami gombnyomásra tud ugrani több gép között. Meg olyan is ami tud bluetoothos is és a kis vezérlőjével is kommunikálni.

2020. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és azt a pici vevőegységet mindig adják az egérhez vagy akadnak olyanok is amikhez meg kell külön venni?
2020. máj. 2. 19:09
 5/11 Derwer ***** válasza:

Ha nem adnak, akkor az bluetoothos lesz.

Amúgy mindig adnak.


A Logitech unifly vevőegységei egymás között kompatibilisek, a többi gyártónál mindig csak az adott egér és érzékelő van összepárosítva és ennyi.

2020. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van vezeték nélküli egér és van bluetooth egér. A kettő nem ugyanaz. Ez utóbbi kb 2x drágább és cserébe nincs usb dugasza. De csak laptopokban van beépített bluetooth, asztaliban nincs. (ahhoz bt stick kell)


Arra is készülj hogy ezentúl nemcsak a sört veszed kartonszámra, hanem a ceruzaelemet is.. ;)

2020. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ohh ezt nem is tudtam

hamar lemerül az elem?

2020. máj. 2. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem merül az hamar, félévente 1-2x kell cserélni.
2020. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derwer ***** válasza:

Nem kell annyira félni az elem kérdéstől. Illetve vannak akkus egerek, amiket tölthetsz.

Egér területén Logitech alá nem mennék, azzal nagyon mellé nem lőhetsz.

Én a nagy patkányait használom, az MX mastereket meg egy vertikális egeret is.

2020. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
és a Genius? az nem jó? abból találtam egy szép zöldet, ami jól menne a laptopomhoz
2020. máj. 2. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!