Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi laptopba megéri ilyet venni?

Régi laptopba megéri ilyet venni?

Figyelt kérdés

Van egy 2011-es Dell Latitude E6520-am. 9 év után a gyári HDD már csak 99%-os, kezd döglődni.

Új laptopot nem akarok venni.


Elvileg ez a HDD jó bele, 2,5-ös: [link]

Megéri?


Illetve ebből van egy olcsóbb, 5400 rpm-es, szintén egy terás változat is. Érezhető a különbség 5400rpm és 7200 rpm között?

A max 6gbps/s sebességet nem fogom kihasználni, mert a laptopban csak SATA2 van.



2020. máj. 3. 23:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy az 1 TB számomra létszükséglet.
2020. máj. 3. 23:37
 2/16 A kérdező kommentje:

Az SSD meg azért esik ki, mert ennél többet nem nagyon akarok költeni már a gépre.

Tudok várni 2 másodperccel többet.

2020. máj. 3. 23:38
 3/16 anonim válasza:
Szerintem megéri.
2020. máj. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy az SSD nem opció, nagyjából ég és föld a különbség az SSD és a sima HDD-k között.


A belső SSD és külső HDD kombó nem opció? Nekem az 5400rpm-es WD után megváltás volt az SSD :)


Ha már 9 éves a laptop és lassan a csere jön akkor viszont már nem kültenék rá egy forintot sem. Venném a következőt, átmentenék mindent és ezt meg eladnám.

2020. máj. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4

Na hát igen, de minek adjam el? Hugyért-szrért 40 ezerért nem akarom odaadni, nekem meg mindennapos netezésre, néha lolra, csgora, ilyen játékokra meg tökéletes.

Azért nem akarok már új laptopot venni, hogy aztán megint csak elöregedjen, miközben nem használom semmi többre.


Igen, tudom hogy az SSD jó lett volna, de hát ez van. Nekem a tárhely prioritást élvez a gyorsasággal szemben.

2020. máj. 4. 00:31
 6/16 anonim ***** válasza:
9 éves laptopot el kell engedni és venni egy újat, nem éri meg rákölteni semmit - vegyél egy wD Passportot és ments adatokat!
2020. máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"A belső SSD és külső HDD kombó nem opció?"

Van amikor hurcibálom a gépet, sokat, a hdd dugdosásával nem akarok bajlódni.

Esetleg még lehet, hogy valami SSHD-t nézek, de nem sok jót hallottam az ilyen hibridekről.

2020. máj. 4. 00:33
 8/16 A kérdező kommentje:

#6

Oké, de minek adjam el, ha az újat se fogom másra használni? Erre nincs semmi panaszom, csak a HDD.

Ráadásul egyáltalán nem lassú, meglátszik azért hogy csak Dell.


Egyébként ha valamit számít:

i7-2620M

8 gb DDR3 ram

integrált intel hd graphics 3000 van benne, de nekem elég

Meg vannak benne ilyen extrák, hogy ujjlenyomat-olvasó, NFC, vízálló billentyűzet, magnézium borítás stb.

2020. máj. 4. 00:37
 9/16 anonim válasza:

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de azért megírom.

Nekem ennél régebbi gépem van, és szintén meghalt a vinyó. Én inkább vettem bele egy 120-as SSD-t, és mellé egy külső merevlemezt. Kicsit körülményesebb, ha szállítani kell (igaz, hogy én szinte kizárólag itthoni gépként használom), de a gyorsaság, amit az SSD okozott, megéri.

Pár ezerrel lenne csak drágább, de akár külön is szállíthatóak lennének az adatok, és még lenne egy SSD-d, ami jól jöhet, ha új gépet kell valamikor venned. Az új gépeket is elsősorban HDD-vel szerelik :(

2020. máj. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Van amikor hurcibálom a gépet, sokat, a hdd dugdosásával nem akarok bajlódni."


Én is hurcoltam a laptopomat. Vettem pár ezerért egy USB-s külső keretet ami max 10 deka, abba bedobtam a kivett 5400-es HDDt, a laptopba meg ment egy 250-es SSD. A laptoptáskám max 15 dekával lett nehezebb,a bedugdosás is semmi extra igazából.


Egy 250-es SSD + külső HDD ház az kb ugyanannyi, mint az 1TB-s HDD :)

2020. máj. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!