Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem elég lassú,...

A számítógépem elég lassú, nem olyan gyors amilyen volt, és nem enged telepíteni dolgokat. Hogyan telepítsem újra? Nem kell semmilyen fájl, azt a gépet szeretném visszakapni, amilyen volt amikor megvettük.

Figyelt kérdés

2020. máj. 5. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biosba beállítod hogy a gép a telepítőről bootoljon és végig kattintgatod az utasításokat. (nem tudjuk hogy neked milyen formában van ilyened, vagy van-e egyáltalán)
2020. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak felgyülemlett a sok-sok szemét a használati idő során.

Ha Windows 10-et használsz, akkor nincs szükség teljes újratelepítésre. A rendszernek van egy olyan funkciója, hogy "Gép alaphelyzetbe állítása". Ezzel törlöd az összes telepített programot, ezzel együtt a sok-sok szemetet, és olyan, mint ha újra telepítetted volna a rendszert.


Lépj a gépházba, azon belül a frissítés és biztonságra, utána pedig a helyreállításra, és végül a gép alaphelyzetbe állítására (Első lépések a gép alaphelyzetbe állításához). Majd "megkérdezi" tőled, hogy mit szeretnél tenni: Fájlok megtartása, vagy minden elem törlése. Természetesen a minden elem törlése lehetőséget válaszd, de ha van valami fontos dokumentumod, vagy más a C meghajtón, azt helyezd át a D-re, mert ez törölni fog mindent a C meghajtóról (A rendszert nem fogja bántani, a D meghajtót sem). Végül kattints a tovább-ra.


Ha befelyezte, kezdheted beállítgatni az alapbeállításokat:

-Terület,

-Nyelv,

-Felhasználói név, meg a jelszó,

-Meg a többi.


Ezután letölti a szükséges illesztőprogramokat a Windows Update (Az interneted sebességétől függ, hogy meddig fog ez tartani), ezután majd rakd vissza a programokat, amelyeket használsz.

2020. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha nem tudod a fentiek alapján visszaállítani, akkor kell csinálni egy bootolható pendrive-ot és arról teljesen újratelepíteni az egészet
2020. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, mostmár tökéletes a gépem, úgy csináltam meg, ahogy előző kommentben leírták nekem. Olyan mintha új gépet kaptam volna.
2020. máj. 5. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!