Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lett fél év után...

Mi baja lett fél év után kikapcsolt állapotban lévő asztali PC-mnek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem akar a windows bootolni, valamikor pedig sikerül neki, de akkor 10 perc múlva kb magától leáll miután belépett a rendszerbe.


A kábeleket mind lecsekkoltam.

A biosban van, hogy nem ismeri fel a HDD-t.

Windows szerettem volna újratelepíteni, majd nem talált partíciót.



Soha semmi baja nem volt, új gép vásárlása miatt fél évig nem volt bekapcsolva, és most szinte lehetetlen újra életet lehelni bele.


Azon gondolkozom, hogy lehet a HDD-nek van baja, lehet a tápegységnek.

Bár legutóbb amikor sikerült bootolnia meg tudtam nézni a képeket videókat, majd mikor másolni akartam fájlokat pendrivera le is állt.



2020. máj. 5. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hd sentinal
2020. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáltad már cserélni az alaplapi gombelemet? Lehet lemerült és az simán okozhat ilyet.
2020. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha néha a bios nem látta a hdd-t, akkor valószínűleg a hdd haldoklik. A lemerült gombelem miatt elvesztheti a beállításokat és az időt, olykor egy f1-et nyomni kell, hogy elinduljon, de ha el tud indulni, el fog a gombelemtől függetlenül.
2020. máj. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az alaplapi gombelemeket hagy békén. Ehhez a jelenséghez semmi köze.


Megdöglött a vinyód.

Ne kínlódj vele, csere.

2020. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam az elemcserét is, szóval valószínűleg valóban a HDD ment tönkre.


Köszönöm a válaszokat!

2020. máj. 5. 18:47
 6/7 A kérdező kommentje:

Esetleg azt megtehetem hogy a HDD-t beteszem az új pc-mbe? Ott a windows nyilván egy másik meghajtón van, így gondolom nem lenne probléma.


A rajta lévő fájlokat másolnám át, amennyiben engedi, illetve futtatnék egy merevlemez felügyeletet.


Ez nem jelentene gondot a jelenlegi új PC-mnek? Kicsit paranoiás vagyok 😂

2020. máj. 5. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Megteheted. Nem biztos, hogy az felhasználói adatokhoz (asztal, dokumentumok stb) simán hozzáférsz, de adhatsz jogkört saját magadnak. Lehetőleg ne indíts futtatható állományt a régiről.
2020. máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!