Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell RAM-ot tenni a gépbe?

Hogyan kell RAM-ot tenni a gépbe?

Figyelt kérdés

Szóval én teljesen laikus vagyok ehhez. Meg tudtam nézni, hogy milyen RAM-om van, de nem értek hozzá.

Infók róla: [link]

Egy gépben csak egy hely van a RAM-nak?

Gyorsítani szeretném a gépem, mert nem bír el valami sok mindent egyszerre.

Hogyha vennék 4 GB RAM-ot, az beleférne a gépbe? És a 4 GB az egyben van? Mármint egy kis "lapkában"? (Tehát nem 4x1 GB?)

Esetleg azt is le tudná valaki írni, hogy hogyan és hova kell ezeket betenni? De lehetőleg úgy, hogy egy olyan ember is megértse, aki semennyire sem ért a gépek összetételéhez (itt magamat értem).


2020. máj. 6. 15:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nyisd ki vagy töltsed le az alaplapod kézikönyvét, ábrával mindenestül ott van a beszerelés, youtubon is van egy rakat videó.

Otthoni gépekbe 2 vagy 4 darab ram fér, az alaplap gyártói oldalán fent van, hogy maximum hány Giga, ezt osszad le annyival mint amennyi a helyek száma.

Általában írják ha más nem a termék leírásában, hogy hány darabban árulják, de inkább már a termék nevében feltűntetik mondjuk 2x8 GB. Sajna vannak vállalhatatlan webáruházak ahol a 2 vagy több daraboshoz is csak 1 darab modul képét teszik. Vannak továbbá 4/8/16 darabos kiszerelések is.

2020. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

es windows ba nezted hogy tele a memoria?


mert ha multitaskingot, sok program egyidejunfutatasat nem birja akkor lehet proci gyenge, de azt is lehet cserelni legtobbszor erdemesre

2020. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Cica, tudnunk kellene az alaplapod típusát, mert attól függ, hogy 2-4 hely van-e rajta RAM-nak. Bár igazság szerint lényegtelen, mert még egy hely egészen biztosan van, de ahhoz, hogy jól és stabilan működjön a géped, két teljesen ugyanolyan RAM kell. Ezért én a jelenlegi RAM eladását, egy vagy két, összességében nagyobb RAM modul vásárlását javasolom. Esetleg apróról kukázni ugyanilyen RAM-ot, de az több szempontból is lutri.
2020. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy a kepen 8GB os modul van a gyari kod alapjan

8G alapjan gondolhattad is voln laikuskent is


32bites windowst hasznalsz?

2020. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha jól látom 1 darab 8 gigás modulod van. Ha mellé raksz még egy 8 gigás modult, akkor nem csak a mérete, hanem a sávszélessége is duplázódni fog. Úgyhogy próbálj meg egy DDR3 1600MHz 1*8 gigás ramot szerezni, de az lenne a legjobb, ha ugyanolyan a kettő (khx1600c10d3/8g).


Amennyiben csak 2 ramslot van az alaplapon, akkor nem tudod eltéveszteni. Ha 4 ramslot van, akkor a ramokat a 2-es és a 4-es slotokba kell rakni.

[link]


Arra kell még figyelni, hogy asszimetrikusak a ramok, tehát nem mindegy, hogy milyen irányba rakod bele, az slotban van egy pöcök és a ramon is, arról tudsz csalni.

[link]


A behelyezés úgy történik, hogy a slot két oldalán találhatóak ilyen biztosító kapocsok, azokat kipöccinted, határozottan, de nem feszegetve benyomod a ramot a helyére. Onnan tudod, hogy jól csináltad, hogy a pöckök a lenyomáskor jól hallhatóan rákattannak a ramra, és lerögzítik.

[link]


Kész.

2020. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

64 bites Windows 10-em van. Megnéztem, az alaplapom Gigabyte GA-H81M-S. Elvileg 2 hely van benne.

Tényleg, most megnéztem, hogy lehet az, hogy ez a Kingston memória elvileg 8 gigás, de mégis csak 4 GB RAM-ot ír?

És bocsi a hülye kérdésért, de mi pontosan egy processzor? Mi a funkciója? Egyénként nekem Intel Core i3-4160, 3600 MHz (36 x 100) van.

2020. máj. 6. 15:37
 7/19 A kérdező kommentje:
egyébként*
2020. máj. 6. 15:37
 8/19 anonim ***** válasza:

Van videokártyád? Ha nincs, akkor a processzorba integrált videovezérlőnek a ramból kell magának erőforrásokat lefoglalnia, ezért lehet kevesebb.


Ha van videokártyád, akkor meg kell nézni, hogy a windows nem-e korlátozza le magától a memóriát. Jobbklikk a startmenüre: futtatás (run angolul). Beírod, hogy "msconfig".

Rendszerindítás -> Speciális beállítások -> Maximális memória ne legyen lekorlátozva.

2020. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 hat nem tudom

talan 4GB vannosztva IGP nek

vagy valami rosszul regisztralta ramot, BIOS vagy Windows


ezekrol neten lehet keresgelni hogy kell megoldani


fejbol en nem tudom


ha netan valamiert fizikailag hibas az rosszabb, de szert ketlem


pl mire hasznalod mire keves a gep?

2020. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

mert ez jo gep akkor is ha IGP s


szoval mi az amikre haszbapodnpl.?

nem mondod hogy netre keves...


miket netezel pl?

2020. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!