Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet C2D processzoros gépen...

Lehet C2D processzoros gépen gyorsabb a 32 bites win10, hiába van 4GB RAM, mint a 64 bites?

Figyelt kérdés
Egy tartalék gépen véletlenül 32 bitest telepítettem, és meglepődve tapasztaltam, hogy gyorsabb. A 64 bitest is telepítettem, és...tényleg lassabb? Mi az oka ennek? Mindkettő friss telepítés+update.
2020. máj. 7. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges.


"Windows 10 32-bit is more likely to work with older hardware and software"

"Windows 10 64-bit includes a few additional security features that aren’t available in Windows 10 32-bit. For example, 64-bit versions of Windows require that all device drivers be signed. Driver signature enforcement means that you can only use drivers that Microsoft recognizes. This prevents malicious or buggy drivers from being used on your system.

Security features like driver signature enforcement are good, but older CPUs may not be fully compatible with Windows 10 64-bit, even if you were running Windows 7 or Windows 8 64-bit previously."

[link]

2020. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. máj. 7. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem minden rendszert gyorsabbnak érzel friss telepítés után, de kétségtelen, hogy a 32bit-es több (megmaradt) memóriával dolgozhat, mint a 64bites. Kérdés, hogy az a kicsivel több ram ok-e arra, hogy tényleg gyorsabb legyen? Valószínűleg a 32bites szoftverek is kisebbek(?) talán kevesebbet dolgozik velük a hdd.
2020. máj. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, a 32-es szoftverekre gondoltam én is.
2020. máj. 7. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!