Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elindul és rögtön leáll a...

Elindul és rögtön leáll a gép. Miért?

Figyelt kérdés

Először valami Win kék halál volt.

Újra raktam a win-t.


Utána működött. De néha leállt menetközben.


Most pedig az van ,hogy elindul felpörög minden, eljut az alaplap logoig.. aztán mire windows bejelentkező ablak jönne leáll. Utána újraindul magától. Következőre meg meg monitort se kapcsolja be..majd megint újra indul... és ismétlődik ez a minta.



Tápra gyanakszom. Videokártya elindul. Szerintem Ram-al sincs gond.

Csináltam CMOS resetet, meg elem ki be...de nem segített.


Alkatrészt nem tudok cserélni. De ilyen jelenség melyik alkatrész hibája lehet nagy eséllyel?



2020. máj. 7. 16:30
1 2 3
 1/23 Mr. V. ***** válasza:

Bármilyen alkatrész kihozhatja ezt a hibát, érdemes bootlog.txt fájlt nézni mondjuk egy ilyen hibás indítás után valami indítólemezről, vagy helyreállító konzol parancssor részéből és kiderül mi volt az utolsó bejegyzés, várhatóan az volt a hibás.

De tesztelni amúgy érdemes még portable rendszerrel, azaz CD-ről induló XP vagy win7. Ha azok rendesen betöltődnek, működnek, akkor a hardverek jók, a HDD-n lehet a hiba. Ha azok sem töltődnek be, akkor egyesével mindent kiszedni és visszarakni.

2020. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Lehet megvan.2 modulos ram kit van benn.

Próbáltam egyikkel másikkal... és végül az egyikel.megy rendesen :D

Ha beteszem a másikat mellé akkor offos.


Úgyhogy úgy tűnik az egyik RAM adta be a kulcsot.

2020. máj. 7. 21:15
 3/23 A kérdező kommentje:

Cseréltem tápot.

Első indítás fasza minden... De jó megoldott.

Lefuttatam egy Memtest64-et.

Nem talált hibát a memóriában.


Kikapcsoltam.

Indítom újra.... és megint elindul.. aztán kattan egyet és leáll.


Mi baja van akkor?

2020. máj. 12. 17:54
 4/23 Mr. V. ***** válasza:

Javaslom, hogy ezesetben egyesével pakolj ki belőle minden felesleges dolgot, mint pl. ha van alaplapi videókártya, és van beépíthető is, akkor a beépíthetőt szedd ki. Tehát minden olyan kártyát, ami a gép indulásakor felesleges.

Figyeld azt is, hogy amikor indul/megy, akkor meddig megy, mit csináltál azelőtt, mielőtt leállt.


Nézd meg a BIOS adatait, hogy a RAM feszültség és frekvencia értékei jók-e, nézd meg a proci adatait is, hogy megfelel-e a valóságnak.

2020. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszi.

Próbáltam..szétszedtem mindent. És most össze.

Most a gépről írok. Elindul és megy is stabilan. Stresszteszt ,játék..bírja.


Olyan lehet hogy valami rácsatlakoztatott külső USB eszköz vagy kábel offolja ki?

2020. máj. 13. 11:05
 6/23 anonim ***** válasza:

Ha teljesen leáll, nem újraindul, az általában tápegység vagy alaplap hiba. Tekintve, hogy voltak egyéb problémák is, kékhalál, én az alaplapra tippelnék.


Ha értesz ilyesmihez, akkor vizsgáld át a kondikat az alaplapon, és cseréld le mindet, ami gyanús.

2020. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Mr. V. ***** válasza:

A külső USB dolgok eleve védettek, hiszen régebbinél 0,5A, újabbaknál 1A a max kimenő. Ha túlterhelést észlel, kikapcsolja azt a portot. (Van egy rossz penem, ha rádugom, elsőre azt írja, hogy bedugtam egy ismeretlen eszközt, majd másodikra kijön egy ikon, hogy az eszköz túl sokat fogyaszt, amit a gép nem tud kiszolgálni.


Ha nálad ilyesmi nem volt, akkor nem valószínű, hogy az USB a hibás.

2020. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Értem.

Nem tudom mi lehet.

Biost reseteltem. Szètszedtem mindent majd vissza. Kifujjtam.

Új táp van bennt.


Már eloszot is cseréltem.


Egyszer elindul. Akkor megy stabilan nem fagy.

HDD sentinelel nézve minden 100%.


Mostmár annyi tünet, hogy nem kapcsolja be a monitort...meg USB eszközöket se.


Tehát onnan tudom hohy éppen elinduly hogy elekzd világítanina num lock.

Amúgy csak sötèt minden és megy.

2020. máj. 13. 13:15
 9/23 A kérdező kommentje:

Észre vettem egy tünetet.

A proci ventilátor felpörög majd leáll.

2020. máj. 13. 13:40
 10/23 A kérdező kommentje:
Procit mivel lehet megtisztítani?
2020. máj. 13. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!