Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlhajtás (Overclock) egyszerű...

Túlhajtás (Overclock) egyszerűen, lépésenként? több lenn

Figyelt kérdés

Konfigom:

GPU: EVGA Geforce GTX980 4 GB

CPU: Intel i5 6600k

Alaplap: Asus Z-170k

2x16 GB RAM 2666 MHz

Procihűtő: NOCTUA NH-U9S (remélem elég erős az OC-hez)


Aki videókat ajánl, annak mondanám igy megelőzőleg, hogy már néztem, és a legtöbb angol, ugyan látom a szememmel mit csinálnak benne, de amikor a hibákról és tippek/trükkök-ről beszél, azt nem értem.


Annyi még a konfigomhoz, hogy az egészet 2016-ban vettem még, azóta megy, semmi baja, remélem nem kell újrapasztázni vagy ilyesmi előtte...

Tehát próbáljátok meg lépésenként leírni minél egyszerűbben, hogyan csináljam, mennyi voltot állítsak, mekkora órajellel stb. Ja és a videókban amit eddig láttam, az MSI alaplap BIOS-ával csinálták, ami egyedi, és felkínálja az OC-t is, ami enyémen nincs, ezért is kéne még program is hozzá... (Intel Extreme Tuning Utility jó lenne?)



2020. máj. 12. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha stabil, akkor emeld az órajelet. Ha instabil, akkor emeled a feszültséget. Ennyi.


Ezt addig folytatod, amíg a biztonságos feszültség, vagy a biztonságos hőfok határára nem kerülsz, akkor megállsz és kész vagy.

2020. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

és kifüstölhet stb, vagy mindig meg lehet állni biztonságosan, a rendszer figyelmeztet? mert ha igen, akk mindenképp nekiállok

Valamint mindenképp muszáj ez a stressz-teszt vagy mi?

2020. máj. 12. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor tud elfüstölni, ha rossz minőségű a tápegység vagy ha kikapcsolod az alaplapon a védelmeket. Ne kapcsold ki és akkor teljesen biztonságos.

Stressztesztel ellenőrzöd, hogy stabil-e a processzor. Ha stressz teszten se fagy le a gép, akkor biztos lehetsz benne, hogy más munkafolyamat alatt se fog lefagyni.

2020. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ok, eddig biztató. Még akkor egy program kéne a tuninghoz, a fentebb említett Intel-es program jó? valamint a stresszteszthez is kéne
2020. máj. 12. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Közvetlenül BIOS-ban húzás megbízhatóbb, ezért én azt preferálom mindenféle szoftver helyett. Stresszteszt programhoz prime95 javasolt, mert az használja ki a legjobban a processzor erőforrásait, ezért ezzel a programmal nincs szükség egy éjszakára bent hagyni pörögni, mert általában perceken belül kiderül, ha instabil a rendszer.
2020. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor azt mondod, hogy a BIOS-omban van lehetőség OC-re? mert mégsem egy gamer alaplap azért...
2020. máj. 12. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerencsére. Z170 chipsettől függ, hogy támogatja-e az OC-t, nem a marketingszövegtől. Ha a BIOS nem támogatná, akkor szoftveresen se tudnád állítani.
2020. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a CPU tuning régen volt nagy sláger, de manapság már sok értelme szerintem nincs... Főleg most hogy ilyen drágák az alkatrészek, nem hinném hogy érdemes lenne kísérletezgetni, hátha szétcseszel mindent a végén.


Én amúgy régebben kipróbáltam a húzást, még Intel Core processzoron, érdemi változás sok nem volt, tesztekkel mérve sem...

2022. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én se próbáltam meg, inkább vettem új PC-t
2022. máj. 17. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!