Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért zúg a ventilátor?

B~Way kérdése:

Miért zúg a ventilátor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy Asus Inaza gépház. Abban van 3 ventilátor. a hátsó (Képen látható h melyikre is gondolok [mert csak az van rajta a felső nincs :P] : [link] ) ventilátorom a bekapcsolást követően (vagy éppen újraindítás) elkezd zúgni. Elég hangos és idegesítő és csinálja 1-2 percig majd eláll a zúgás. Nem is jön vissza tök mind1 hogy 600 vagy 1100 RPM en pörögnek.

Viszont ahogy újraindítom egyből újra zúgni kezd (Mintha a rezgő telefont raknád a gépházra vagy egy edénybe :D . Nagyjából ahhoz tudom hasonlítani)

Gyári ventilátor kb. 1-2 hónappal a garancia lejárta után kezdte el. (Hmmm milyen különös x'D)

Lecseréltem mert gondoltam kikopott vagy valami de nem. az új amit beleraktam az kb 2 hét után ugyan ez. Csavarok rendesen bent vannak,a hozzá való venti van benne, rendesen illeszkedik,nem törött.


Valakinek van valami tippje hogy mi lehet a baj?



2020. máj. 12. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi szabályozza a ventilátorok fordulatszámát? A biosban állítottad be, vagy szoftveresen felülvezérelted? Vagy be se állítottad?


Az a normális, hogy bootolás előtt felpörögnek a ventilátorok (ilyenkor még semmi nem szabályozza őket), majd amikor elkezdődik a bootolás (pár másodperc), akkor érvényesülnek a bios beállításai. Ezután be kell töltenie az operációsrendszernek, esetleg be kell jelentkezni (másodpercek/percek háttértár sebességétől függ), hogy a szoftverek profiljai betöltődjenek. Szóval ha a biosban nem csináltál semmit a ventillátor profilokkal, vagy rosszul állítottad be (pwm/dc módokat felcserélted pl), akkor ezidáig végig zúgni fog.


A zúgás elállásából le kellett volna esnie, hogy nem a ventilátorral van a baj.

2020. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A Bios-ban alap beallitason vannak szabályzók. Nem nyúltam hozzá (vagyis de hozzá nyúltam, próbáltam állítani hátha de miután láttam hogy hasztalan nyomtam egy alaphelyzetre gombot.

Pwm/dc mod. Ha el tudod nekem magyarazni hogy mi az akkor a mai napon is tanulok valamit ^^


A Like ment azért:)

2020. máj. 13. 06:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha 3 pines ventilátorokról van szó, akkor DC módba kell rakni, ha 4 pinesekről, akkor PWM módba. A bioson belül a monitoring fülön találhatóak a ventilátorprofilok, azokat be kellene állítani.
2020. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Állítgattam a PWM és DC üzemmódokban. sajnos nem jártam sikerrel. Semelyik beállítással sem.

Vissza raktam a régit és sajnos arra lettem figyelmes hogy sem az uj sem a régi ventinél nem lehet állítani hogy PWM vagy DC módban szeretném :/

(Pont az zúg szerintem) :(

2020. máj. 18. 17:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Én még olyanról nem hallottam, hogy egy csatlakozónál külön le van tiltva, hogy DC-re válts. Vagy az összes csatlakozó állítható hibrid, vagy egyik sem. Ebben azért vagyok biztos, mert te is mondtad, hogy percekkel az elindítás után eláll a zúgás. Szóval mégis csak képes szabályozni a ventilátorokat, úgyhogy vagy nem találtad meg a megfelelő beállítást, vagy pedig bios felületének a hibája. Ezen egy bios frissítés is segíthet, de ehhez tudni kéne az alaplap típusát.
2020. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Asus PRIME B250M-PLUS
2020. máj. 19. 14:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt nimcs konkrétan letiltva. BIOS on belul nem tudom ott DC re vagy PWM be kapcsolni ott ahol a másik kettő ventit.
2020. máj. 19. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Az alaplapon csak 2 darab házventilátor csatlakozó van, a harmadik az a processzorhűtőnek van fenntartva, ami fix pwmes. Hova csatlakoztattad a harmadik házventilátort?
2020. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az alaplap hátoldalán van egy SATA kábel aminek van egy mellék csatlakozója,arra van rákötve (gyárilag) nem figyeltem még meg hogy az konkrétan hova csatlakozik
2020. máj. 20. 06:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a molexre van kötve, akkor az közvetlenül a tápra van kötve és nem szabályozható, ne használd azt a csatlakozót. Ha nem elég az alaplapi ventilátor hely, akkor elosztót kell használni.
2020. máj. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!