Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a gépemnek?

Mi baja lehet a gépemnek?

Figyelt kérdés

Tegnap este játék közben hirtelen összeomlott a rendszer "SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION" üzenettel. Újraindítottam, minden okésnak tűnt, késő volt már, úgy voltam vele megyek aludni, holnap ránézek részletesebben. Ma elindítottam, nem volt semmi baja, addig amíg el nem indítottam a GTA-t, akkor összeomlott megint, ugyanazzal az üzenettel. Újra akartam indítani, de nem sikerült megakadt többször egymás után valami olyasmi szöveggel, hogy "felkészülés a javításra". Na gondoltam kicsit próbálgatom még, aztán újratelepítem, ha nem sikerül. Egyszer csak nem adott képet sem, kikapcsoltam, kicseréltem a videokártyát egy olyanra amiről tudom,hogy működik, de semmi. Aztán elkezdett olyat csinálni, hogy bekapcsolom, felpörög a venti, de egy 5-10 másodperc után leáll, és egyből újraindul. Raktam bele másik tápot, ugyanaz történik. Egyesével kipróbáltam mind a 4 ram-ot más-más slotokban, ugyanaz. Ha nincs benne ram egyáltalán, akkor 5-t sípol hosszan, majd újraindul (ha van benne ram egyet sem sípol). Eléggé random módon csinálja ezt az újraindulósdit, van amikor egyből újraindul, van amikor pörög 20-30 másodpercig, és csak utána.

Specifikáció:

gigabyte b250m ds3h

i7 6700

4x4GB 2133Mhz ram

xfx rx 580 4GB

Cooler Master MWE Gold 650W

Western Digital ssd, és hdd, pontos típust, nem tudom megnézni, mert nem vagyok most otthon, de heti 1-2 alkalommal ránézek a hdd sentinel-re, 100%-os volt mindkettő, mikor utoljára láttam.

Én az alaplapra gyanakszom elsősorban, de gondoltam megkérdezem a ti véleményeteket, mielőtt veszek egy új lapot, hátha ha van valami lehetséges megoldás. Előre is köszi a segítséget.



2020. máj. 14. 19:06
 1/2 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott még, hogy az elemet kivettem az alaplapból, pár perccel később visszaraktam. A kábeleket ellenőriztem, mindegyik be van dugva rendesen. És az alaplapon külsőleg semmi sérülés, vagy tönkrement kondenzátor nem látható.
2020. máj. 14. 19:31
 2/2 anonim ***** válasza:

A leírtakból nekem is alaplap gyanús. Ha a minimum konfigurációval sem indul (csak processzor, egy darab RAM, ha van akkor integrált videókártya, ha nincs akkor dedikált plusz elem ki és bekapcs, ha nem csippan akkor a POST-ig sem tud eljutni) akkor alaplap lesz.


Bár én is kaptam már olyan kék képernyőt SYSTEM_SERVICE-EXCEPTION-nel, de azt a Windows 8.1-re erőltetett Windows 7 driver miatt.

2020. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!