Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az alaplap egy ideig jó...

Ez az alaplap egy ideig jó lenne egy Ryzen 5 3600-hoz és mellette egy GTX 1660 Super ?

Figyelt kérdés

[link]


Néztem hogy támogatja ezt a processzort csak már most kéne venni egy másik alaplapot vagy 1-2 hónapig elmegy velük ?



2020. máj. 18. 05:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg jó lehet, ha a VRM-ek nem sülnek meg. Az is lehet, hogy le fogja szedni az órajelet.
2020. máj. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha megnézed az alaplap képét akkor láthatod, hogy a foglalat körül L alakban vannak chipek és kondenzátorok. High side mosfet/low side mosfet/tekercs stb. Ezek együttes munkája alakítja át neked a 12V-on érkező áramot 1,XXV-ra, amire a processzorodnak szüksége van.


Ha ott nem található hűtés (mint most is) akkor két dolog történhet túl nagy terhelés esetén:


1. Lejebb veszi az órajelet.

2. Elszáll valamelyik mosfet és nagyon nagy eséllyel (~75%) viszi magával a processzort is!


Mindenki döntse el, hogy vállalja-e ezt a kockázatot. Én nem tenném.

2020. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem ugyanez a konfig van Prime B450 plus-al.

hónapok óta jól működik - igaz nem is húztam fel a procit 8 millió gigggahercre. visz alapon is mindent.

jól át van szellőztetve a ház és nincs gond.

2020. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor ha nem veszem fel az órajelet hanem alapon hagyom akkor addig nem lesz baj amíg nem veszek egy jobb alaplapot ?
2020. máj. 18. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem.

figyeld azokat az alkatrészeket amiket a többiek fentebb írtak, hogy nem melegszenek-e túl.

2020. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben .. köszönöm szépen a válaszokat !
2020. máj. 18. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!