Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen eszköz(ök)re van...

Milyen eszköz(ök)re van szükségem UTP kábel toldásánál és/vagy megosztásánál az alábbi helyzetekben?

Figyelt kérdés

A vezetékes internetet a UPC (most már Vodafone) szolgáltatja.


Adott egy szoba, ahová a UPC Connect Box-tól UTP Cat5e kábelen van elvezetve az internet, és a falból kiálló UTP kábel végén egy RJ45 csatlakozó van. Jelenleg ezt bedugva a szobában lévő asztali számítógépbe, megoldott a gép internet csatlakozása.

Az alábbi alternatívák megvalósításán gondolkodunk.


1. alt.:

A számítógépet áthelyezzük a szomszédos szobába, ahova a jelenlegi UTP kábel megtoldásával visszük át az internetcsatlakozást.


2. alt.:

A jelenlegi szobába -a számítógép helyére- egy okos TV-t vagy egy laptopot teszünk és a meglévő asztali számítógépet áthelyezzük a szomszédos szobába.


Az egyes alternatívákhoz konkrétan milyen alkatrészekre/eszközökre van szükség?


(Gondolom, a legcélszerűbb megoldás valamilyen osztó elhelyezése lenne a jelenlegi UTP kiállás RJ45 csatlakozását, mint bemenetet felhasználva. Erről a toldás is és adott esetben a megosztás is megoldható lenne.)



#UTP kábel toldás #UTP kábel megosztása #Cat5e kábel #alkatrész szükséglet
2020. máj. 18. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

2) Gigabites portokkal rendelkező switch.


1) Az UTP toldását annyira nem javaslom. (Mielőtt bárki betámadna: tudom, hogy lehet és tisztában vagyok vele, hogy elméletileg sima ügy. Gyakorlatban viszont az a tapasztalat, hogy aki nincs tisztában az alapokkal, ott nem az elvárt végeredmény lesz.)

2020. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem ilyen toldó egyszerű, gondolom #1-es arra utal,ha kézzel told valaki.. , de így simán szerelt kábelekkel is megy.

Amit linkeltem annál van jobb/drágább, az gyorsabb átvitelt tesz lehetővé (, hogy egyszerűen mondjam).

2020. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy sima UTP toldó is elég, ha az össz távolság a router és a gép között nincs 100m.

Ha több eszközt akarsz csatlakoztatni, akkor gigabites switch. Egy 5 portost már 5-6 ezerért is kapsz.

2020. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
2020. máj. 19. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!