Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt az egeremmel,...

Taizun kérdése:

Mi történt az egeremmel, billentyűzetemmel? Esetleg vírus?

Figyelt kérdés

Van egy Razer DeathAdder Essential típusú egerem, illetve egy Razer Cynosa Chroma Gaming típusú billentyűzetem, amelyek most cserben hagynak. Bár, lehet nem is ők azok, akik cserben hagynak.

1-2 napja vettem észre, hogy random kezd el "kattintgatni az egér". Kihúztam és ugyanúgy folytatta. Ebből következtetem, hogy nem az egér hibája, nincs beragadva meg semmi.


Olykor abbamarad ez a dolog, viszont azt vettem észre, hogy amikor pl alt+tab-ot, vagy ctrl+tab-ot nyomok, azok nem működnek, de akkor kezd el kattintgatni.


Szóval szerintem valami vírus lehet, azonban a CCleaner nem talált semmit, amit pedig a Malwarebytes talált (HackTool nevű cuccok), azokat karanténba helyezés után sem változott.



2020. máj. 20. 21:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Közben arra jöttem rá, hogy a tab gomb lenyomásakor történik mindez.
2020. máj. 20. 21:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Makro beállítás esetleg? Vagy valami szoftver. Egyébként lehet vírus
2020. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Liszák Botond ***** válasza:
Nekem volt hasonló, valamiért a BIOS alaphelyzetbe állítása működött. Ha jobban értesz hozzá, megér egy próbát.
2020. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha a BIOS-t alaphelyzetbe állítom, akkor a merevlemezről elveszik minden, igaz? Egyébként tegnap valahogy helyre állt a dolog, nem volt ilyen hibám, de most megint kezdi...
2020. máj. 22. 09:50
 5/5 Liszák Botond ***** válasza:

Nem, a merevlemezhez nem nyúl, azon meg marad minden. A BIOS a Basic Input Output System rövidítése (magyarul Alap Be-és kimenetrendszer). Mivelhogy a bemeneteket és a kimeneteket kezeli, lehet hogy ott van a probléma. Nem feltétlenül te állítottál be valamit, nekem is hasonló volt, nem nyúltam a BIOS-hoz, de a visszaállítás megoldotta.


BIOS-alapbeállítás lépései:

1. Indításnál, amikor a gép logója megjelenik (pl. a Dell logó), meg kell nyomni egy gombot. Dell: F2; Lenovo: Esc+F2; ASRock: F2... (A neten rá lehet keresni)


2. Bemenni az Exit menübe, és rányomni, hogy Load BIOS defaults / Reset BIOS


3. Kész van.


Neten is lehet találni útmutatót.

2020. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!