Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem ad képet a monitorom de...

Zolika217336 kérdése:

Nem ad képet a monitorom de miert ?

Figyelt kérdés

Tápcsere volt egy pcn mert ( jo kisgyerek módjára a tápon 230Vről átkapcsoltam véletlen 115Vra ) a regi táp 480W Approx app500 480W ... , a jelenleg amire le lett cserélve 450W az 1 képen lesz rajta a pontos tipusa . Az alaplapról a további infók a képeken lesznek , a videókártya nem tudodm milyen tipus pontosan csak hogy asus.


A pcről annyit kell tudni hogy kaptam tartaléknak a műhelybe szántam , üzemképes volt mert a dos bejött rajta mielőtt kinyírtam a tápot ,vga kábel az tuti hogy jó , ramokat megcseréltem ill. 2 gbra lecsökkentettem kihúztam minden felesleges kábelt ami nem kell hogy elinduljon a pc , winchester pörög hűtők ventilátorok pörögnek ,windows úgytünik hogy betölt , de viszont a gép nem sípol egyet mikor bekapcsolom , piros led megvillan az alaplapon bekapcsolás utan , másik monitorral is próbaltam azzal sem ad képet .

Okoskodó emberek hozzászólásaival kíméljenek meg mert előfordult már ez a családban máskor is mert nyírt már ki rokonom egy masik tápot ugyanígy es utána egy tápcsere megoldotta a problémát.



[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2020. máj. 21. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Gombelem nélkül próbáltad már bekapcsolni? Ha nem akkor szerintem egy próbát megér.


Ha így sem csippan/ad képet, akkor próbáld meg az integrált videokártyával. Ugyanis a G41-es chipset rendelkezik ilyennel. Kék VGA csatlakozó az alaplap felső részénél (hátulról).

2020. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
a helyedben megnézném egy másik videókártyával, mert lehet, hogy kapott egy erősebb feszültséget a vga kártya, és annyi lett szegénynek
2020. máj. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1#

Megpróbáltam gombelem nélkül , semmi reakció , masik gombelemmel is úgy sem .Mellékelem a képet : [link] a csatlakozási lehetőségről maximum ahol a fazisceruza van a felette lévő 9pin RGBről tudok a monitornak jelet adni csak 15pin sima vga kábelről 9pin rgbre kell átalakítót vennem 1 próbát megér , bár szerintem az alaplapnak annyi , mert masik táppal sem megy , a videókártya tipust felismeri a másik üzemképes gép ill. működik is az AMD readon 5700 ...

2020. máj. 23. 21:37
 4/6 A kérdező kommentje:
2# Megnéztem másik vidikártyával azzal sem üzemel a gép , bár ez is jó mert masik gépben leteszteletem .
2020. máj. 23. 21:39
 5/6 A kérdező kommentje:
1# , Egy kis javítás : integrált vga csatlakozó nincs rajta csak sajos 9pines com port azzal nem tudom hogy lehetne e valamit kezdeni de szerintem csak régi perifériákhoz jó, nem ?
2020. máj. 24. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt én hibáztam.

Ugyanis megnéztem a lapot a gyártó oldalán:


( [link]


Nagyon megörültem, mert G41-es chipkészlet és az integrált grafikát jelent, de tényleg csak COM port van és igen azzal sajnos nem sok mindent lehet kezdeni manapság.

2020. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!