Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik z390 alaplapot ajánljátok?

Melyik z390 alaplapot ajánljátok?

Figyelt kérdés

Választottam már videokártyát és processzort a gamer pc-mhez (150-250 ezerből szeretném megvenni). Most jön az alaplap, ami szerintem egy z390-es lesz, csak nem tudom, hogy melyik gyártótól melyik fajta. Segítsetek nekem eldönteni ezt, akár még az eddigi alkatrészekbe is beleszólhattok.

Videókártya: NVIDIA GeForce GTX 1660 Super

Processzor: Intel Core i5-9400F



2020. máj. 24. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik ezt írtad ki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

Ott asszem összeírtam egyet, bár nem értem miért lett leszólva a részedről.

10+ FPS cserébe a 9400F-ből közel 100%-n pörög a maga 4 mag, 4 szálával, addig az 1600AF konkrétan félközzel kihoz közel annyi FPS-t.

Nyilván jól hangzik a több FPS, de hamarosan új konzolok jönnek, és a játékok gépigénye nőni fog jelentősen.(nem mellesleg a konzolokban is ZEN alapú hardver lesz, lehet következtetni majd hogy melyikre fognak jobban optimalizálni)


De minden esetre hogy valami hasznossal is ellássalak, I5-9400F alá egy ilyesmi alaplap bőven megfelel:

[link]

Mivel szorzózármentes a CPU, így nem érdemes erre többet áldozni.

Z390-es alaplapok, még a belépő kategóriások is 9600K alatt használatosak leginkább.(bár azokból is inkább az 50K-s darabok használhatók igazán)

2020. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, azt én írtam, de nem szóltam le a te configodat, csak megkérdeztem, hogy miért rossz az enyém. Azóta meggyőzött engem egy másik válaszoló, hogy Ryzen-t válasszak és utána feltettem néhány kérdést. Szeretném, ha ezekre próbálnál választ adni. Ebből adódóan már felesleges ez a kérdés, mert ez az alaplap nem jó Ryzen-hez.
2020. máj. 24. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC Alaplap
2020. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!