Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A procinak árt a magas hőmérsé...

A procinak árt a magas hőmérséklet, azon túl, hogy lassítja?

Figyelt kérdés

A gta5 hibátlanul fut a gépen, de tényleg akadozás nélkül, viszont nagyon felmelegíti a procit. Na most az érdekelne, hogy amellet, hogy a magas hőmérséklet lassítja, okoz neki valami más maradandó kárt is? Mert bár nincs benne mozgó alkatrész, de én azért féltem.

(Magas, 90 fokos lett a proci, de annak aki most a homlokához kapott, annak nyugtatásképp: laptopról van szó.)



2020. máj. 25. 14:15
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

A proci önmagában védelemmel van ellátva, ezért lassítják egyesek magukat, míg mások teljesen ki is kapcsolják.

Ahogy az autónak sem használ, ha mindig tövig van nyomva a gázpedál, úgy a CPU-nak sem. Bár nincs benne mozgó alkatrész, de az állandó hőtágulás ront rajta. Valószínűleg annyit nem, hogy amíg eleve cserés lesz a készülék (avulás), addig tönkremenjen, de 15-20 évet állandóan forrón, majd lehűlve nem biztos, hogy kibírna.

Amúgy egy laptop átlag üzemi hőmérséklete 65-70 fok max, bár ez CPU-tól függ. Nálam 82 foknál leállt annó a rendszer, tehát meg kell tudni, hogy milyen proci van benne pontosan és annak az adatlapjáról leolvasható a max hőmérséklet és hogy mit bír hosszú távon.

2020. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem

Egyébként i3 8. gen.

2020. máj. 25. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!