Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamerek! Miért jobb PC mint...

Gamerek! Miért jobb PC mint valamelyik konzol?

Figyelt kérdés
Egy gamer haverom most 800e Ft-ot költ új PC-re. Ahelyett hogy negyed ennyiért megvenné valamelyik konzolt. Miért jobb a PC ha 90%-ban csak játszik rajta?
2020. máj. 25. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Könnyebb irányítás, PC-re sokkal több játék van, nem csak játékra lehet használni, többet, jobban tud. 800ezer azért kicsit túlzás, 250-300ért korrekt, több évig megfelelő gamer PC-t össze lehet rakni.
2020. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert szeretjük a PC-t. Ez is egy hobbi. :)
2020. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert személyre szabható, van 60FPS, normálisan néznek ki a játékok, jelentősen több játék van rá, FPS játékot jelentősen egyszerűbben lehet vele játszani.

Konzol mellett egyedül az exkluzív címek szolnak, de engem pl. hidegen hagy.(2-3 játékért nem mondok le a felsoroltakért)

Nem mellesleg 200K-ért is lehet összerakni, sőt olcsóbban is.

Meg hát jelentősen jobb érzés 0-ről összeállítani egy PC-t, mint megvenni az előre összerakott hardvercsomagot, ami nem mellesleg nem is fejleszthető...

2020. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Pár niché érv, nem mindig és nem mindenkire igazak:

Vannak műfajok és alműfajok amik konzolon nincsenek vagy borzasztóak. Pl.: Indie AAA-nak tűnő multis survival játékokkal tolni konzolon szerintem önkínzás, ott nem lett volna meg a 4000+ óra, de kompetetív játékokkal és MMORPG-ket is nehezen élveztem volna.

Felhasználói szokásoktól függően van akinek hosszútávon olcsóbb a PC.

Van akinek sehogy se ál rá a keze a kontrolleres FPS játékokra.

Multitasking lehetősége, módolás és scriptelés, nagyobb játékosréteg.

Legújabb technológiák a PC-re szoktak jönni elsőként(persze vannak kivételek)

A haveroknak mi van.


Szerintem egy felnőt ember el tudja dönteni, hogy neki mi a fontos és melyik a jobb választás.

2020. máj. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

- Mert a többi 10%-ra is jó, és nem kell mellé még egy eszközt is venni, ha mondjuk egy LibreOfficet akar indítani. ;)

- Mert bővíthető és fejleszthető. Igaz, hogy egy konzolnál meg eleve nincs szükség bővítésre; viszont ott ha megjelenik az új konzol, azt is meg kell venned, ha újabb játékokkal akarsz játszani. (Bár igaz, egy PC-t sem éri meg több generáción át "tatarozni".)

- Mert nem minden játékot kényelmes konzolon játszani.

- Mert a jónéhány évvel ezelőtti játékokat is tudja futtatni. Persze, van, akinek ez irrelevánas, de én például ma is szeretek egy-egy meccset lejátszani Heroes 3-ban, vagy Age of Empires 2-ben. Függetlenül attól, hogy évtizedes játékok.

- Mert nagyon sok játék van rá. Ha az ember nem csak az "AAA" címekhez ragaszkodik, akkor meg pláne.


Egyébként meg egyéni preferencia kérdése, amiért senki nem tartozik magyarázkodással. Nehogy már az embernek a hobbiját illetően is magyarázkodni kelljen. ;)

Az mondjuk igaz, hogy ennek a töredékéből is már ki lehet hozni egy felső kategóriás PC-t, és én ha annyit keresnék, mint Sopron polgármestere, akkor se adnék ki 800 ezret egy PC-ért, de ha azt vesszük, hogy más meg milliókat kiad egy személygépjárműre, amikor 250-ért kapna egy alig használt Suzit, ez sem sokkal másabb. És ha már ez az árkategória, az azért nem kis teljesítményt takarhat, aminek a konzol csak a töredékét adná vissza. "Mellékhatásként" pedig nem 2-3 év alatt fog elavulni. :)

2020. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#1, egyébként pártatlan vagyok, PS3, PSP, PS2 fekszik itt mellettem, a PS4 helyett meg PC van. Nem akarok konzolra váltani, mivel egyre több konzol-exkluzív cím kijön PC-re (RDR2, Forza, Heavy Rain, stb.)
2020. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom 800k az kicsit túlzás már ha csak gamingre használja szinte. Viszont tény, hogy a jelenlegi konzoloknál már sokkal többet tud nyújtani egy mai high end pc. Jóval magasabb képfrissítés mivel sok játék konzolon még a pro/X változatokon is fix 30 on fut ami össze sem hasonlítható 120-180 FPS-el főleg egy FPS játéknál amit egy ilyen PC tudhat. Plusz sokkal sokkal kisebbek olykor a töltési idők is.


Freesync/Gsync sincs asszem csak a ONE X-en.


Egy erős gépet később egész jól lehet fejlesztgetni míg egy konzollal semmit sem lehet csinálni ilyen szempontból: Gyorsabb nagyobb SSD, erősebb modernebb videókártya, gyorsabb nagyobb felbontású monitor.

Ja és lehet hihetetlenül hangzik de vannak olyanok mint én is pl akik egyszerűen imádnak a gépükkel bütykölni. Olyan gépházat veszek amilyet akarok összeállíthatok olyan alkatrészeket amik olyanok mind amik nekem tetszenek. Komolyan nekem egy plusz ventilátort beszerelni is élmény :D


Azt elismerem hogy most tényleg nem a legjobb ekkora összegeket PC-re költeni mert hamarosan jönnek új videókártyák ahol most a korábbinál mind2 gyártó jóval nagyobbat fog előre lépni és az új konzolok is brutál erősek lesznek és lesz rajtuk visszafelé kompatibilitás ami azt jelenti hogy a PS5-ön PS4 de lehet PS3 játékokkal is lehet majd játszani csak nyilván az SSD miatt sokkal rövidebb betöltési időkkel és stabilabb teljesítménnyel.

2020. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!