Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd ryzen 5 3600 teljes gép...

Amd ryzen 5 3600 teljes gép tesztelése alatt 90 fokra is felmelegszik(Aerocool Cylon 4 ARGB) aida64 hűtővel, normális ez ?

Figyelt kérdés

Aida64-el mértem, sima cpu stress alatt a proci max hőmérséklete 66 fok volt, ugyan ezzel a hűtővel.Teljes gép tesztelése alatt 89-90 is volt de 80 az átlag. Szerintetek ez magas ? Illetve böngészés közben youtube vidi+ google chrome fb stb 37 és 48 fok között ingadozik.

Most vettem a gépes és szeretném tudni, hogy normális e.



2020. máj. 27. 06:49
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és 3.6 és 4.2 Ghz között (de ez alapból így van semmit nem állítottam át a biosban.
2020. máj. 27. 06:50
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha tényleg felmegy 90°C-ra is akkor vagy annyira rossz az a hűtő vagy rosszul van rögzítve.


Bár az Aida64 is tévedhet...

2020. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De sima cpu tesztnel meg csak 65 a maximum... nezegetek youtuben videokat van olyan ahol masnal is 87 fokos es sima cpu tesztnel max 65 nala is... hogy lehet ez ?
2020. máj. 27. 07:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem mindegy, hogy csak a CPU-t teszteled vagy az egész rendszert. Az egész rendszer tesztnél a CPU még besegít a RAM-nak meg a chipset-nek is (Infinity Fabric miatt).


Milyen alaplapban van a 3600-asod?

2020. máj. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Msi b450m pro vdh max

Ryzen 5 3600

Aerocool Cylon 4 huto

Kolink observatory haz

16gb 3200mhz ram

Asus gtx 1660 super

Bongeszesnel 35-50 fok a proci

Jateknal 65-70

Tesztnel csak cpu 65 66

Teljes tesztnel 80-85 1x volt 89

2020. máj. 27. 08:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez történik, ha mindent beáldozol a kínai bazáros kinézetért.

1. Ez a hűtő az árához képest gyenge, gondolom azért lett ez, mert világít mint a karácsonyfa.

2. A ház még rosszabb. Szép és jó dolog az a 3 ventilátor elöl, csak épp semmit nem érnek, mert alig tudnak levegőt szívni azokon a miniatűr lyukakon. Így máris van egy kazánházad, amin segíteni se lehet túlzottan, mert ha a hátsó ventilátor is befújna, és mondjuk lenne felül 2 ami kifúj, még az is kevés lenne, plusz akkor fordíthatnád meg a CPU hűtőt is, szóval megint bukta a fényorgia...


Hogy értsd, mi is az eltérés: Egy ismerősömnek hasonló gépe van, csak neki 1070 van 1660S helyett, más hűtője (Fortis 3), és gépháza (valami Deepcool). RGB nincs, üveglap elöl nincs, cserébe ami nálad 80-90 fok, az nála 65-70, pedig minden mag 4.1 GHz-ig van engedve egyszerre. Annyit csinált másképp, hogy nem áldozott be mindent a kinézetért, hanem mellette ügyelt arra is, hogy elég jó légáramlás legyen.

2020. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem R5 3600 van gyári hűtővel, 4 ghz-en nem megy 75 fok fölé, mondjuk nekem egy 6 ventivel szerelt coller master gépházam van.


Amit csinálhatsz, ha ryzen masterrel 1,35 körüli Voltra rögzíted a procit.


Igazából a problémád pedig megoldható annyival ha veszel +2 ventit 3000 Ft-ért. Fentre felszereled, utána már tökéletes lesz a légáramlás a megnövekedett szívóerő miatt.


Én ezt használom: [link]

2020. máj. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 6-oshoz hozzá szólva, a Colink observatory nem rossz ház egyáltalán, azért a fizika nem úgy működik, hogy hipiti hopiti üveg fal aztán nincs levegő. Mivel a ventik szívó erőt generálnak, nem igényelnek akkora lyukakat mint, ahogy sok informatikus elképzeli.


Persze rontja a hatásfokot minimálisan az üveg, de az üvegfalas teóriák problémái inkább onnan erednek, hogy az olcsóbb üveges gépházakba jobb esetben is csak 30 CFM légszállítás értékű ventiket raknak, de még gyakrabban 25 körülieket (ezt is csak akkor érik el mikor pörögnek mint a bolond) amit az üveg lehúz némileg.

(Példa okán egy Noctua venti CFM értéke 80 körül mozog)


A kolinkban valszeg 40-50 körüli CFM ventik vannak, ami teljesen jó, továbbá ha Aida64 90 fokot mutat míg az összes többi mást, akkor a probléma az Aida-val van. Valószínűleg felgórja 1,5 voltra a procit, hogy kihozza belőle a maxot, viszont ezen a volton speciel már az én gépemben is csernobili magolvadást produkálna az alaphűtőmmel, szóval nem a gépeddel van baj.

2020. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Jatek kozben nem megy 65 fok fole a gep szoval nincs gond :) Valoszinuleg az Aida volt a ludas.. Egesz nap ment minden rendben vele szerencsere.
2020. máj. 27. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!