Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 5 3600-hoz megfelelő...

Ryzen 5 3600-hoz megfelelő lenne ez az alaplap?

Figyelt kérdés
ASUS PRIME B450M-A (tuning nekem nem lényeg alap órajel is elég)
2020. máj. 29. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom micro ATX-es a ház is. Mert nem sok értelmet látom micro lapot rakni egy olyan házba, ahova egy normál ATX is befér.


ASUS PRIME B450M-A...


A foglalat körül "L" alakban megtalálható kisebb/nagyobb chipek és tekercsek (low side mosfet, high side mosfet és kondenzátor) összesége a VRM.

A VRM feladata, hogy a 12V-os ágon érkező feszültséget folyamatosan váltsa át arra az 1,XXV-ra, amit a BIOS-ban megadsz. Minél alacsonyabb hőmérsékleten van tartva a VRM, annál hosszabb életű lesz a lap valamint a processzor. Ezért szoktak a VRM-n bordák lenni... itt nincs.


Én ebbe a lapba csak ideiglenesen raknék bele egy 3600-at (pár hónapig) és akkor is a feszültség csökkentésével kezdeném. Ugyanis, ha a VRM túlmelegedik akkor jobb esetben csak a processzor teljesítménye csökken, rosszabb esetben pedig elszáll valamelyik mosfet és nagy eséllyel vele együtt a processzor is.

2020. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

MSI B450 Tomahawk MAX

ASUS B450-F Strix


Ezek tuti birják, még x-eset is belerakhatsz

2020. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ASROCK B450(M) Pro 4(F)
2020. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelembe véve, hogy kevesebb áramot fogyaszt, mint az előző generációs 2600, bőségesen elég hozzá, még OC-zni is lehet valameddig.


Persze tény, hogy nincsenek bordák, a legjobb olcsó alaplap gigabyte b450m. Rendkívül népszerű. De ennek sem lesz semmi baja, most az ASUS nem fog kiadni olyan alaplapot ami nem bírja a belekészült processzort szóval én nem aggódnék a Vram miatt annyira, persze 2600-3600-nál komolyabb procit nem raknék bele szívesen, de ezeket még bőségesen elfogja bírni jó darabig szerintem.

2020. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Néztem videókat, hogy beletettek 3600-at és nem melegedett a hőmérséklete a VRM-nek egész jól bírta.. sőt láttam A320M-es lapokba is tesztelték és ott is elment .. persze OC-val huzamosabb ideig nem hiszem, hogy menne de alapórajelen és feszültséget lejjebb véve bírnia kéne.
2020. máj. 29. 17:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!