Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet biosban kikapcsol...

Hogyan lehet biosban kikapcsolni, hogy a gépre usb-n rákötött hordozható wincseszter a gép kikapcsolt állapotában ne kapjon áramot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sehogy, mert ez az alaplap gyártójától függ.
2010. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha kikapcsolod a gépet, az USB-n semmiképpen sem fog áramot kapni a hordozható merevlemezed (winchester vagy merevlemez, semmiképpen sem „wincseszter”!!!!)


Ha mégis tovább működik a számítógép kikapcsolása után, akkor más kábelről kap áramot, vagy esetleg egy USB elosztóról, azt kell kihúzni.

2010. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a winchester (remélem így már tetszik :) ) USB-n van rákötve a számítógépre, csak az adatkábel van bedugva a tápkábele be sincs dugva a gépbe. tuti, h. a gépből kap áramot, és ezt vhol a biosban (mivel az alaplap irányítja a hardwarek áramelllátását stb...) lehet beállítani, csak nem tudom, hol...
2010. júl. 30. 19:11
 4/11 anonim ***** válasza:

BIOSban szerintem sehogy.

Az alaplapon találsz ilyen kis pöcköket az USB portokhoz közel, amik két helyen lehetnek: +5V vagy +5VSB (legalábbis nálam így van.) Ha a sima +5V-ra rakod, akkor nem fog kapni áramot kikapcsolt állapotban.

2010. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Oberle Gábor ***** válasza:

De sokat gondolkodtok! :D Ha nem akarod, hogy áramot kapjon a winchester és azt mondod csak az USB vezetékkel kapcsolódik a géphez, akkor HÚZD KI!!! EZ ILYEN EGYSZERŰ! :D

Ha ismét használni akarod, rádugod ismét a gépre és használod. :)

2010. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán, miből gondolod, hogy miután leállítottad a gépet a merevlemez megy tovább?

Én sokszor rajtafelejtek ezt azt az USB-ken, de még egyszer sem észleltem, hogy ment volna valami is. Sőt a windows alapból lekapcsolhatja a nem használt usb portokat, menet közben is.

2010. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oberle Gábor: gondoltam rá, csak pont ezt a ki/be dugdosást akarom elkerülni...


utolsó válaszoló: ég a lámpa a wincsin, és pörög a ventillátora és meleg. sztem ez elég bizonyíték, h. kap elég áramot :D

2010. aug. 4. 13:11
 8/11 Oberle Gábor ***** válasza:
Én laptopot használok, majdnem minden nap otthonról hordozgatom a munkahelyemre és vissza. Szerinted nekem hány vezetéket, USB-s eszközt kell folyton ki-be dugdosgatnom? :D Ezt csinálom vagy 3-4 éve! :) És téged ez az 1 USB vezeték dugdosás zavar?... :D
2010. aug. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
laptopnál nem zavar, mert az úgyis pakolgatnom kell; de asztali gépet meg ha kikapcsolom, már nem akarom szétszerelni :D
2010. aug. 6. 11:50
 10/11 Oberle Gábor ***** válasza:
Külső winchester minek van a gépbe rakva??... Ha nem a gépbe zárva tárolnád, hanem mondjuk a számítógépasztalon vagy máshol a gép közelében, akkor nem kéne szerelgetni és könnyebb lenne a ki-be húzogatás is!... Apám, neked érdekes elgondolásaid vannak vagy én vagyok nagyon egyszerű! :)
2010. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!