Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érezhetőbb lenne az akku...

Érezhetőbb lenne az akku üzemidő így ?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi laptopom, amiben eredetileg egy 500gb vinyó és egy ddr3-as 4gb ram volt.

Borzasztóan küzdött szinte az életért is win 10 alatt ( más nem megy rá fel).

Ezért amennyire lehetett felfejlesztettem, kapott egy 500gb SSD-t és a meglévő ramot cseréltem 2x8 gb corsair memóriára.


A teljesítmény növekedés hihetetlen lett, viszont az üzemidő látványosan csökkent.


Na most kérdésem az lenne, hogy ha kivenném az egyik ram-ot akkor azzal spórolnék-e valamit vagy szinte jelentéktelen éenne az a + üzemidő ?



2020. máj. 31. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ssdk -re nem jellemző a fogyasztás, töredékét fogyasztja a meglévő fél terás ssd -d a régi vincsid fogyasztásának, így, ha más nem került a gépre, akkor a ram a felelős a megnövekedett fogyasztásért. De mivel ezek sem fogyasztanak 'szinte' smemit, inkább azt tudnám elképzelni, hogy a hdd illetve a ram mennyisége (de főleg a hdd valszeg) fogta vissza a gépet, ezáltal a proci sem tudott 100% on járni, mivel be kellett várnia a vinyót. Most, hogy kicserélted az említett alkatrészeket, így a proci a leglassabb hardver, de így is jóval több műveletet tud elvégezni, mint annó, és szerintem ennek tudható meg a megnövekedett fogyasztás.
2020. máj. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó gondolatmenetét folytatva, próbaként vedd lentebb az energiagazdálkodásban a maximális processzorteljesítményt az akkuról működés esetén. Nem kell nagyon, 90% alá ne menj első körben. Ha javul az üzemidő, akkor lehet igazság abban, amit az első írt.
2020. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló kommentjét tovább gondolva (1. válaszadó vagyok) eszembe jutott, hogy régen én is játszottam teljesítmény elvétellel / akku üzemidő hosszabbítással. Az energiasémáknál lehet részletesebben módosítani / állítani a sémákat. Az energiatakarékosnak a részletes beállításai között van olyan, hogy cpu max teljesítmény, ahoyg az első is írta. ha letöltöd az aida 64 et, akkor abban a szenzor adatok mögött látni a cpu fogyasztását is. Ehhez mérten érdemes állítani a cpu max % -ot. Megnézed, hogy max terheléssel pl 1.3v ra- ot használ, akkor leveszed a max terhelhetőséget 60% ra, és megnézed megint. most pl csak 0.9v lesz. Ha még így is hsaználható a géped alap dolokra (amiket normális esetben csinálnál akkuról , pl fb, yt, stb) akkor kísérletezhetsz akár tovább is, lefele. a lényeg, hogy kis lépésekben szépen lehet finomhangolni a dolgokat.
2020. jún. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálkozom ezekkel a beállításokkal.
2020. jún. 1. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!