Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső HDD-nek milyen egyéb...

Külső HDD-nek milyen egyéb funkciói vannak mobilitáson kívül?

Figyelt kérdés
Nem vagyok teljes mértékben tisztában a háttértárak ezen funkcióival, de a főbb kérdésem az lenne, hogy egy hozzá értő személy megválaszolja nekem azt, hogy kis méretű SSD esetén megoldható-e az, hogy egy külső HDD-re telepítek egy nagy méretű alkalmazást, de az SSD-n futtatom, így a tárolás csak a HDD memóriáját terhelj, az SSD pedig csak a futtatásért felelős?

2020. jún. 4. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Adattárolás.


"egy külső HDD-re telepítek egy nagy méretű alkalmazást, de az SSD-n futtatom, így a tárolás csak a HDD memóriáját terhelj, az SSD pedig csak a futtatásért felelős?"

Ez a tipikus "b@szni és szűznek maradni" esete.

2020. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha HDD-re telepíted az csak a tárhely, a futtatásért a számítógéped vagy más eszközöd lesz a felelős ami nem az SSD hanem a processzor, RAM stb... fognak dolgozni az SSD-n maximum az op. rendszered ami fog dolgozni. Ha betölt az alkalmazás mindegy mi az a HDD-n fog betöltődni ami persze lassabb lesz mert USB adatátvitel eleve lassabb még az újabb szabványok sem gyorsabbak olyan szinten mint egy SSD vagy egy olyan HDD ami közvetlen SATA porton van az alaplapra csatlakoztatva.
2020. jún. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hdd-re telepíted akkor onnan is fog futni, nem fog az az ssd-vel csinálni semmit.


Ez olyan mintha reggel beraknád a gyereket a piros kocsitokba mert abban van a gyerekülés, te meg átülsz a kékbe és azzal akarod oviba vinni.


én nem javaslom, mert nagyon be tud lassulni egy program külső vinyóról használva - lehet nem is indul el komolyabb cucc.

de próbáld ki és meglátod megy-e rendesen.



#1+1 :D

2020. jún. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Adattárolás

Mi másra kéne még?


Nem, a pendrive,SD kártya stb nem adattároló, csak adathordozó!


A sebesség pedig ugyan akkora, mivel a 7200-as fordulat húzza meg a felső határt, az USB 3.0 tudna többet is.


(Egy informatikus)

2020. jún. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Van benne szupererős mágnes, tehát használható csavarhúzó felmágnesezésére is, ha arra kerülne sor. Soroljak még fel hasonló fícsöröket? Egy csomó mindent tud még.
2020. jún. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
A választ leírták már előttem: ha a HDD-n van valami, az arról is fog futni, mivel azon van. Ez így adja magát. Az SSD-t legfeljebb gyorsítótárazásra fogja használni, de ebben az esetben is teljesen jelentéktelen lesz a szerepe.
2020. jún. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A HDD és SSD közötti különbségeket tudom, és logikusnak tartottam, hogy amit kérdeztem, az valószínűleg úgy nem fog működni, de, ahogyan az elején is írtam, annyira nem értek hozzá, ezért gondoltam megkérdezem, hátha téved a logikám. Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát :)
2020. jún. 5. 11:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Bár a telepített szoftver jó része a HDD-n lesz, sokszor a rendszerre (itt SSD) is települnek programrészletek, aztán használat közben egy rakás újabb dolog még, ami a futáshoz szükséges. Tehát összekoszolod vele a hdd-t és a rendszert is, és az az SSD-t is használja futás közben.

A külső hdd valószínű cserélhető adathordozó, így az "írási gyorsítótár" nem engedélyezett alapértelmezésben, azaz "gyors eltávolíthatóságra" lesz optimalizálva, azaz a rátelepített szoftver futtatási teljesítménye gyengül, de nem csak emiatt lesz lassabb arról operálni, hanem mert egyszerűen az usb kisebb sebességű, mint a belső interface.

Továbbá a Windows értetlenül állhat bizonyos telepített szoftverek hirtelen eltűnése előtt, pláne, ha annak van valami háttérben futó összetevője.

2020. jún. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyetlen funkciója van: a hosszú távú (értsd: a gép kikapcsolása után is megmaradó) adattárolás. Ez minden háttértár egyetlen - de cseppet sem elhanyagolható - funkciója.

Funkció helyett a kérdésed kapcsán inkább jellemzőről, jellegzetességről beszélhetünk. A külső HDD legfőbb előnyös jellemzője a mobilitása. Ha a belső HDD-vel hasonlítjuk össze, akkor ez az egyetlen pozitív eltérés tőle. Hozzá kéepst negatívum, hogy drágább, és a mobilitása miatt sérülékenyebb is.

A jellemzői közé tartozik (bár ezek a belsőkre is igazak), hogy mágneses elvűek, ezért maga az adattároló felület gyakorlatilag nem amortizálódik, mind a mai napig a mágneses tárak azok, amiket akárhányszor újra lehet írni.

További jellemzője, hogy érzékeny a mágneses behatásokra, bár azért a burkolata elég jól védi.

Illetve az is, hogy írható-olvasható tár, tehát emiatt archiválásra nem a legideálisabb megoldás.


"megoldható-e az, hogy egy külső HDD-re telepítek egy nagy méretű alkalmazást, de az SSD-n futtatom, így a tárolás csak a HDD memóriáját terhelj, az SSD pedig csak a futtatásért felelős?"

Itt viszont nagyon kevered a dolgokat.

Az SSD-n nem fut semmi, mint ahogy a HDD-n sem. Mindkettő háttértár, még akkor is, ha fizikai felépítésében az SSD közelebb áll a memóriához, mint a klasszikus háttértárakhoz.

A számítógépeknek alapvetően két fajta táruk van: operatív tár, valamint háttértár. Az operatív tár a munkamemória, vagy ismertebb nevén: RAM. Ebben futnak a programok, és amivel aktuálisan dolgozunk, az mind itt helyezkedik el, viszont a mérete (néhány extrém példától eltekintve) jóval kisebb, mint a hátértáré, és (a leglényegesebb:) kikapcsolás után törlődik a tartalma.

A háttértár pedig "csak" tárol, más feladata nincs. Ha valamit futtatni akarsz, azt be kell tölteni a háttértárról RAM-ba, és ott fog futni. Hogy a háttértár micsoda, HDD, SSD, pendrive, SD-kártya, DVD, vagy akármi, az ilyen szempontból irreleváns.

2020. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9. Igazad van, a kérdésem megfogalmazásával voltak kisebb problémák, és megkaptam a válaszokat tőletek. A futtatás alatt pedig nem teljesen a futtatásra gondoltam, tudom, hogy a háttértárak feladata a tárolás, inkább arra voltam kíváncsi, hogy a külsőleg rácsatlakoztatott háttértárral használható-e ugyanúgy az alkalmazás, hogy a belső háttértárral megosztva dolgoznak(megkaptam erre is a választ). Mert egy SSD szerintem elég kicsi(már ami szerintem megfizethető áron van) és arra nem igen fér sokminden. A külső háttértárakról nem sokmindent tudok, igazából eddig semmit sem tudtam, ezért döntöttem úgy, hogy ezt megkérdezem. Informatika pályán szeretnék tovább haladni, de jobban szeretek tapasztalatokból tájékozódni, mint a netről. Valóban rosszul fogalmaztam meg a kérdéseimet, de így is nagyon jó válaszokat kaptam tőletek, amik elég informatívak voltak háttértárak terén.
2020. jún. 5. 15:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!