Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fsp hexa+ 500-as vagy más...

Zorallpapa kérdése:

Fsp hexa+ 500-as vagy más márkájú 500 wattos tápegységgel ki lehet hajtani egy 1070 ti videókártyát?

Figyelt kérdés
Ez csak puszta kíváncsiság. :)

2020. jún. 6. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A GPU specifikációjában:

[link]

szerepel, hogy a kártyán egy darab 8 tűs PCIe tápcsatlakozó van, szóval a maximum elméleti tápfelvétele a 12 V-os ágon 75 (PCIe aljzat) + 150 (8 tűs PCIe tápcsatlakozó) = 225 W. Ehhez jön a 3,3 V-os ág 9,9 W-os tápfelvétele ( [link] ).


Ehhez jön a processzor/alaplap/memória tápfelvétele - átlag processzornál normál használat esetén ez nem lesz sokkal több max ~100 W-nál. Plusz jönnek még a háttértárak, stb... - mindennel együtt nem lesz több maximum 350-400 W-nál. Egy 500 W-os terhelhetőségű tápnak elegendőnek kell lennie (a GPU oldalán is ez szerepel javaslatnak).


Az FSP Hexa+ nagyon belépőszintű sorozat - újonnan nem venném, inkább ezen lista:

[link]

Tier B vagy a feletti besorolású modelljeiből válogatnék.

2020. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hexa 500 mellett volt RX 580 ami úgy tudom többet eszik annál. Simán vitte.
2020. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ki, bár a Hexa+ nem épp a legmegbízhatóbb táp.
2020. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére még egyik fsp hexa tápom se hagyott cserben akár mennyire nyúztam :D

És mindenki véleményét hasznosnak találtam. :)

2020. jún. 6. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!